INTERVIJAS

Smagais Lieldienu vīkends ar Supreme Havoc

Evita Hofmane 29.03.2018. 08:28
Ar koncertiem Rīgā un Jelgavā viesosies somu smagās mūzikas grupa "Supreme Havoc", kuriem piebiedrosies vietējie "Saturn's Husk".

Grupa Supreme Havoc dibināta 2014. gada izskaņā. Mūziķi radījuši unikālu un brutālu skanējumu, sakausējot skarbus, zemi tjūnētus ģitāru rifus, d-beat, sludge un ekstrēmo vokālu. Supreme Havoc ir viena no smagākajām koncertgrupām Somijā. Saturn’s Husk ir doom/sludge vienība no Rīgas, kas darbojas ar moto „Skaņa ir ierocis, rifi ir munīcija”. Viņi izdevuši divus albumus: The Great Malefic un Marée Noire.
Somi Supreme Havoc Lavijā uzstāsies atkārtoti. Uz nelielu sarunu aicināju grupas vokālistu Miku Hankaniemi.

Ja vajadzētu raksturot Supreme Havoc mūziku vienā Twitter ziņojumā, kāds tas būtu?

Bezkompromisu Sludge, Hardcore, Doom no 2014. gada.

Kāda ir klausītāja loma muzikālajā komunikācijas procesā?

Ir jāspēlē labi, ja vēlies iekarot klausītāju atzinību un allaž jāsniedz maksimums.

Kas ir biedējošākais iedvesmas avots jūsu dziesmām?

Reliģija un tas, kas notiek pasaulē. Reliģija joprojām ir pasaules lielākā nelaime.Kā tev šķiet vai dziesmu teksti cilvēkiem šķiet tikpat nozīmīgi kā senāk, un vai tie rosina pārdomas?

Nezinu. Domāju, ka visiem tāpat neizpatiksi, tamdēļ var sacīt, ka nav jēgas par to iespringt. Es pats to noteikti negrasos darīt.
Supreme Havoc ir samērā jauna grupa, bet jūs esat pieredzējuši mūziķi. Kā gadu gaitā mainījusies koncertdzīve?
Ja grupa ir jauna, gandrīz par visu ir jāmaksā pašiem. Piemēram, savulaik, 90. gados, kad biju grupā God Forsaken, mēs kārtīgā busā braucām Eiropas tūrē kopā ar Anathema un Pyogenesis, un koncerta norises vietas bija samērā lielas. Tagad ar Supreme Havoc mēs braucam minivenā un, kad pienāk tava kārta, jāsēžas pie stūres. Es domāju ir gaužām savādi un arī skumji, ka tagad mūzikas cienītāji grupu merčandaizu iegādājas vairāk nekā izdotos albumus. Labi ir tas, ka mūsdienās ir vieglāk atklāt jaunas grupas, jo ir internets un sociālie mediji.

Uzstāšanās, skanējums un koncerta atmosfēra – kas to veido un kāda ir šī mijiedarbība?

Mūsu sludgy, zemi tjūnētais skanējums piepilda telpu, mudinot headbengot. Visam jānotiek sinhroni. Koncertvietas lielumam nav nozīmes, patiesībā, mums labāk patīk mazākas. Uzstājoties ļoti koncentrējos, varbūt esmu mazliet nikns.

Mūsu pagājušā gada vizīte Baltijas valstīs bija lieliska. Bija iespēja uzspēlēt tādās lieliskās vietās kā klubs Depo Rīgā un Lemmy’s klubs Kauņā. Arī koncerti Valgas Rockiklubi un Tallinā bija labi. Tieši Baltijas valstīs līdz šim esam saņēmuši labāko publikas atbalstu.

Drīz gaidāms jūsu debijas albums. Kas vēl plānots pārredzamā nākotnē?

Nepacietīgi gaidām mūsu mini koncerttūri Latvijā, kur Lieldienu laikā spēlēsim trīs koncertus kopā ar saviem draugiem, grupu Saturn’s Husk. Protams, spēlēsim arī vairākus koncertus pašu mājās Somijā.Jā, patlaban rakstām savu debijas labumu, ko šogad plānojam izdot. Ieraksti notiek Vesa Viitanen studijā Napalm to thy Face Prod. Tas ir lieliski, jo studija atrodas mūsu grupas mītnes pilsētā Seinajoki. Ģitāru rifu autori ir Perasto un Kaunisharju, arī bundzinieks Lassi ir devis savu artavu.

Par albuma vizuālo noformējumu parūpēsies mans labs draugs un Vinum Sabbatum basists Mika Pajula. Savulaik kopā ar viņu spēlējām grupās God Forsaken, Funeral Planet un Dead Men Tell No Tales.

Vai Tev ir arī citi muzikālie projekti?

Kopš 1995. gada esmu Dead Men Tell No Tales plays Motörhead vokālists. Pirms tika nodibināta Supreme Havoc, kopā ar Perasto spēlējām grupā Deathmarched.

Kāda ir galvenā atziņa, ko esi guvis par mūzikas lomu savā dzīvē?

Mūzika ir mans dzinējspēks. Dziedāšana palīdz atbrīvoties no uzkrātajām negācijām, tā sniedz adrenalīnu. Tūrēs vienmēr ir uzmundrinoši apmeklēt foršas vietas un satikt jaunus cilvēkus.

Kiitos, Mika!

Liels paldies par interviju, Evita!

Piektdien, 30. martā, Rīgā, klubā Depo (Vaļņu ielā 32), notiks somu grupas Supreme Havoc (sludge/d-beat/doom) un pašmāju doom/sludge apvienības Saturn’s Husk koncerts. Sestdien, 31. martā grupas spēlēs Jelgavā (Raiņa ielā 26), Melno Cepurīšu Balerijā. 1. aprīlī, Lieldienās, combo atgriezīsies Rīgā, lai uzstātos koncertvietā Rīgā, Ādmiņu ielā 4.

 

 

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.