INTERVIJAS

Pankroka vecmeistari GBH - saruna ar grupas vokālistu

Pavasars 21.11.2018. 09:15
Šovakar klubā "Depo" uzstāsies pankroka vecmeistari "GBH" no Lielbritānijās. 20. novembra vakarā GBH vēl bija ceļā uz Latviju un kādā no brauciena pauzēm grupas vokālists Colin Abrahall piekrita īsai telefona intervijai.

P: Kur Jūs šobrīd atrodaties?

C.A. Šobrīd esam ceļā ar automašīnu uz Latviju. Atrodamies Polijā un vēl kādas laiciņš līdz Latvijai ir jābrauc.

P: Pēc koncerta Rīgā plānojat doties tālāk uz Tallinu?

C.A. Jā, tāds ir plāns. Tā būs vēl viena jauna teritorija, ko apmeklēsim un uzspēlēsim. Latviju un Igauniju apmeklēsim pirmo reizi. Šīs tūres ietvaros iepriekšējās dienās mums bija divi koncerti Polijā, un viens koncerts Vācijā. Bet iepriekš esam spēlējuši arī Krievijā.

P: Vai Jums ir kādas nojausmas par Baltijas valstīm? Zināt, ko sagaidīt?

C.A. Patiesībā nē. Bet katru reizi mēs esam diezgan saviļņoti apmeklēt jaunas vietas. Man liekās, ka katru gadu aiz gada spēlējam aizvien jaunās valstīs un teritorijās. Un vienmēr man tas liekas aizraujoši.

P: "GBH" aktīvi spēlē jau 40 gadus. Tas ir diezgan daudz. Un būtībā, ja nekļūdos, tas nozīmē, ka lielu daļu savas pieaugušā dzīves esi pavadījis ar biedriem spēlējot panku grupā. Kā tas ir?

C.A. Patiesībā lielāko pusi savas dzīves esmu pavadījis spēlējot "GBH". Aizvien jūtamies spēcīgi un rokenrols turpinās. Mums spēlēšana un braukāšana ir kļuvusi par normālu dzīves stāvokli. Kad sāku spēlēt man bija 17 vai 18 gadi. Tas bija tik sen, ka es pat neatceros "GBH" pirmsākumus.

P: Laikā, kad "GBH" sāka spēlēt, es vēl nebiju dzimis. Pieļauju, ka daudzas lietas ir mainījušās kopš 1978. gada? Kas pankrokā ir mainījies no tava skatu punkta?

C.A. Es nedomāju, ka pankrokā kaut kas ir būtiski mainījies. Bet viena lieta, kas pavisam noteikti ir mainījusies ir komunikācija. Mūsdienās ir daudz vieglāk sazināties un komunicēt ar cilvēkiem. Visiem ir mobilie telefoni un internets, datori. Vecajos laikos mums nācās rakstīt vēstules! Uzrakstīt, iet uz pastu, nosūtīt un tad nedēļu gaidīt atbildi. Bet tagad viss notiek uzreiz.

Un tas attiecināms arī uz to, kā tiek organizēti koncerti, tūres, kā tiek plānoti koncerti. Tagad viss ir daudz labāk organizēts. Un es pieļauju, ka tādā ziņā mūsdienās daudzas lietas ir vienkāršāk nokārtot.

Bet vēl joprojām nekas neaizvieto to sajūtu, kad tu desmit stundas brauc busā, lai kaut kur uzpelētu koncertu.

P: Vai braukājot tūrēs pa Eiropu, Amerikas Savienotajām Valstīm jūs ceļojat ar busiņu?

C.A. Jā pamatā. Mums tas patīk. Gan Eiropā, gan Savienotajās Valstīs. Vienīgi varbūt izņemot Dienvidameriku. Tur tie attālumi ir tik lieli, ka mums nākas izmantot lidmašīnu. Nācās lidot katru dienu. Un lidojot man nepatīk katru reizi iziet drošības pārbaudes. Man nav iebildumu lidot, bet tās drošības pārbaudes man nepatīk.

P: Kā tu raksturotu patreizējo pankroka scēnu, kā tu to redzi no savas perspektīvas? Cilvēki, kas nāk uz jūsu koncertiem, grupas, kas šobrīd aktīvi spēlē?

C.A. Es domāju, ka mūsdienās pankroka scēna ir ļoti veselīga. Iesaistās daudz cilvēku, notiek daudz koncertu. Viss notiek un viss ir labi!

P: Un kā ir ar tevi pašu – vai esi mainījies pa šiem 40 gadiem kopš spēlē "GBH"?

C.A. Es pieļauju, ka esmu nedaudz izaudzis. Bet ne pārāk. Protams man ir ģimene un bērni, un viss pārējais.

P: Manuprāt, vēl viens būtisks aspekts par GBH ir tas, ka visus šos gadus "GBH" sastāvs gandrīz nav mainījies. Ir mainījies tikai bunģieris, bet arī tas bija daudzus gadus atpakaļ.

C.A. Jā. Buņģieri ir mainījušies dažas reizes. Mēs ar biedriem esam bijuši draugi vēl pirms "GBH" izveidošanās. Mēs ar basģitāristu Ross Lomas esam pazīstami kopš desmit gadu vecuma. Bērnībā vēl kopā spēlējām futbolu. Iespējams es neesmu pareizais cilvēks kam to prasīt, bet tas droši vien ir viens no iemesliem, kāpēc mēs tik ilgi esam kopā.

Daudzas citas grupas ir kopā citu iemeslu dēļ. Vispirms tie cilvēki sanāca kopā, sāka spēlēt un tad kļuva draugi. "GBH" mēs bijām draugi un tikai pēc tam mēs kļuvām par grupu. Toreiz, kad sākām, mums vienkārši bija kopēja interese par pankroku, rokenrolu, mūziku un meitenēm. Parastās lietas.

P. Šobrīd "GBH" ir jaunākā albuma "Momentum" tūrē. Vai Jums pašiem liekas, ka šis albums ir savādāks, atšķirīgs no tā, ko "GBH" ir ierakstījuši iepriekš?

C.A. Nē. Ne īpaši. Drīzāk tas ir diezgan līdzīgs mūsu pirmajiem albumiem. Varbūt vienīgais esam kļuvušu nedaudz sarežģītāki. Bet ne daudz… Protams, šobrīd par mūziku zinām nedaudz vairāk, nekā laikā, kad rakstījām pirmos albumus.

P: Pēdējie divi GBH albumi ir izdoti pie "Hellcat records" (izdevniecība ASV, Kalifornijā). Vai tavuprāt šis apstāklis ir kaut kā ietekmējis "GBH" fanu attieksmi? Ir lasītas negatīvas fanu atsauksmes par to, ka "GBH" izdod tieši šī izdevniecība.

C.A. Nē. Ne pavisam. Mēs neesam izjutuši nekādu negatīvu attieksmi no fanu puses.

P: pēdējais jautājums, ko man īpaši lūdza paprasīt mans draugs - vai "GBH" Rīgas koncī būs līdzi arī merčendaiss?

Jā, protams! Mums tie ir līdzi. Tiekamies rīt koncī klubā Depo!

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.