INTERVIJAS

Mayla: Mūzika ir vienīgā valoda, kas saprotama ikvienam

Metalshow.lv portālam alternative.lv 31.05.2017. 11:15
16. un 17. jūnijā Ķekavas pagasta Klaņģu kalnā norisināsies smagās mūzikas festivāls Metalshow.lv, kurā uzstāsies labākās pašmāju metālmūzikas apvienības, tai skaitā arī Latvijas death metal/deathcore grupu "Mayla".

"Mūzika ir mūsu dzīve. Mēs mūziku un dzīvi uztveram kā vienotu veselumu, jo mūzika sniedz nepieciešamo stimulu attīstībai un, savukārt, centieni izprast jauno un neizzināto – tā arī ir dzīve. Mūzika ir vienīgā valoda, kas saprotama ikvienam. Tā ir veids kā sazināties ar garīgi tuviem cilvēkiem visā pasaulē, bezgalīgs atklājumu un iedvesmas avots," uzskata grupas Mayla vokālists Vadims Mamonovs.

Mayla ir 2013. gadā dibināta grupa no Rīgas. Grupas dalībnieki guvuši bagātīgu pieredzi grupās Asthma, Sacramental, Begotten, Puffin, A.R.T. band, Escape from Within un Finger Salad, kas muzicēja dažādos stilos - sākot ar džezu, elektronisko mūziku un beidzot ar simfonisko metālu.

Pērn grupa izdeva debijas albumu Possession of the Wretched”, kurā dzirdamas desmit jaudīgas, eksplozīvas kompozīcijas. Mayla guvusi labu koncertpieredzi. Grupas uzstāšanās reizes ir enerģiskas un atdevīgas, tajās pārliecinoši vērojama daudzpusīgā profesionālā pieredze un patiesa degsme katru reizi sasniegt maksimālu rezultātu.

Šajā nelielajā virtuālajā intervijā ar Vadimu runājam par grupas aktualitātēm un nākotnes plāniem.

Pirms gada iznāca jūsu debijas albums, ko izdevāt pašu spēkiem. Vai pirms tam meklējāt ierakstu kompāniju, kas varētu un gribētu palīdzēt?

“Possession of the Wretched ir mūsu pirmais albums, tāpēc šis ieraksts ir īpaši nozīmīgs, jo debitēt var tikai vienreiz. Esam ļoti gandarīti, ka esam sasnieguši šo atskaites punktu. Possession of the Wretched ir mūsu domu, pūliņu un kopīgā smagā darba rezultāts. Dziesmu tematika vēsta par sabiedrības apsēstību ar uzmācīgām idejām, cenšanos palielināt varu, nevairoties izmantot jebkādus līdzekļus un ignorējot citu indivīdu brīvību; to, kā mainās vispārējā vērtību sistēma. Dziesmās pausts arī kritisks un ass redzējums par virkni citu mūsdienu reāliju.

Sākotnējais mērķis bija izdot pašu spēkiem un šo pieeju neplānojam mainīt. Taču, ja palīdzīga roka tiks sniegta, noteikti neatraidīsim.

Kā notiek Mayla muzikālā materiāla tapšanas process?

Katrs dod savu artavu. Dalāmies ar iecerēm un vēlmēm un pēc tam kolektīvi šīs idejas realizējam, līdz sasniedzam vēlamo rezultātu.

Cik daudz dziesmās ir no tevis paša?

Viena piektā daļa. (Smejas.) Grūti ekstrahēt kādu konkrētu savu nopelnu daļu, jo albums ir kopējā darba auglis.

Daudzējādā ziņā sabiedrībā valda milzu pārsātinājums kā mūzikas jomā, tā citviet. Ko, tavuprāt, grupai vajadzētu darīt, lai paliktu klausītāju atmiņā?

Uzstāšanās laikā milzīgu lomu spēlē atmosfēra, ko mūziķi rada uz skatuves. Ļoti svarīgs ir norišu dinamisms. Cik labi mums tas izdodas – par to jālemj klausītājiem.

 Nesen bijāt albuma promo tūrē Lietuvā un Igaunijā. Kādi iespaidi?

Bijām tūrē pa Baltijas valstīm un visur saņēmām lielisku publikas atbalstu. Īpašs paldies čaļiem no grupas Sagitarius. Viņu studija mums noteikti paliks atmiņā.

Atgriežoties no pēdējiem koncertiem Igaunijā, mūsu mašīna noplīsa veselas divas reizes, kā mēs šo ligu uzveicām, var paskatīties video atskaitē mūsu grupas Facebook lapā.

Cik viegli vai grūti ir rast labu iespēju uzstāties Baltijas valstīs?

Svarīgi, lai būtu labs tūres menedžeris. Pozitīvs atklājums ir arī citu Latvijas mūziķu un koncertu organizētāju atsaucība. Visi cenšas viens otram palīdzēt, darbojoties vienotu mērķu vārdā – atbalstīt alternatīvo mūziku.

Ko tu stāsti par Latvijas smagās mūzikas skatuvi, ja šādu jautājumu uzdod kāds no ārvalstīm?

Latvijā ir daudz lielisku grupu un to vārdus it bieži pieminam, kad runājam ar kolēģiem.

Pašreiz top arī jauns albums. Kāds tas varētu būt?

Pagaidām nekādus konkrētus apgalvojumus neizteikšu, taču tiek plānota viena būtiska atšķirība – salīdzinot ar pirmo albumu, Mayla mūzika kļūs smagāka. Jauno kompozīciju dinamika ir atšķirīga. Klausītāji var gaidīt kaut ko melnu, tādu, kas saēd no iekšienes un noved ārprātā.

Kas gaidāms tuvākajā nākotnē?

Patlaban tiek plānota tūre pa Krieviju. Ja viss noritēs pēc vēlamā scenārija, tūre notiks šoruden. Paralēli tūres piedzīvojumiem un koncertiem, Mayla cītīgi strādā, radot jaunu muzikālo materiālu. Trīs jaunās dziesmas jau spēlējam koncertos. Tās ikviens interesents var dzirdēt, noķerot mūs livē. Esam pievērsušies arī merča papildināšanai, kolīdz kaut kas jauns tiks piedāvāts, ziņosim.

Biļetes uz festivālu Metalshow.lv nopērkamas vietnē ticketshop.lv.

 

 

Lasi vēl

Komentāri

Oho - ja tūrēs pa Krieviju, tad jau arī Krimā iegriezīsies. Tāpat kā Edgars Rakovskis.
tā vokāla galva izskatās pēc .... :D
P1mp@Las_galwa 01.06.2017. 19:54
Pag, es kko palaidu garām? Rakovskis Krimā performēja? Moš kopā ar Ivaru Kalniņu vai Fredu Durstu?
Par šo zēnu saistību ar vareno trikolora valsti nekādu bažu nav bijis.
Mājaslapā nekas nav atzīmēts par Krimas koncertu, bet youtube ir atrodams klips no koncerta.
P1mp@Las_galwa 03.06.2017. 18:54
Jā, rekur atradu video:
youtube.com/skBB60vmGzs
группа Relicseed рок клуб InOut club Крым г Евпатория 03 03 2017
Nu feini! Nākamgad 9.maija skatuve pie kauna staba būs kā radīta.
Kremļa bots. 04.06.2017. 18:23
Vai vai vai, kads dzimtenes nodevējs. Viņš pat krieviski tur runāja ar visiem tiem putinojdiem. Uhhhh cik esmu nikns! Mūzikai ir jabūt politizētai un nekādu izņēmumu nevar būt! Jau sēn ir zināms ka Putins personīgi Rakovki uz Krimu uzaicinājis...
Dzimtenes nodevējs nav. Iespējams viņš neko nav pārkāpis un iebraucis okupētajā Krimā no Ukrainas teritorijas.
Delfu komentāru sadaļa pārvākusies uz šejieni? Rakovskis noteikti ar Putinu Krimā tusēja, jo krievi ir vainīgi pie visām problēmām.
Krimas klubs 07.06.2017. 17:14
Toties atrisinājis bungu problēmu, kāda ir apmēram...emmm...visos mazājos bāros Rīgā :D

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.