INTERVIJAS

Jānis no ''Circle Pit! Shows'' par Latvijas HC skatuvi un koncertu organizēšanu

Kristaps Lejiņš
Kristaps Lejiņš 05.09.2012. 12:47
Atsākot darbu, Alternative.lv vēlas noskaidrot, kā gadu gaitā ir mainījusies Latvijas alternatīvās mūzikas skatuve, veicot intervijas ar skatuvei piederīgajiem cilvēkiem – grupu dalībniekiem, koncertu rīkotājiem, ierakstu studiju darbiniekiem un citiem, kuri dalīsies atmiņās par aizgājušo laiku, kā arī paudīs viedokli par šā brīža situāciju.

Uz pirmo sarunu aicinājām Jāni - hardcore/punk koncertaģentūras Circle Pit! Shows pārstāvi, kuri jau kopš 2007. gada apgādā Latvijas alternatīvo skatuvi ar kvalitatīviem pašmāju un ārzemju viesu koncertiem.

Kristaps Lejiņš: Kad sāki apmeklēt alternatīvās mūzikas koncertus?

Jānis: Tas bija pavisam sen. Kaut kad deviņdesmito gadu vidū, kad ar draugiem apmeklēju pirmos alternatīvās un pankroka mūzikas koncertus Rīgā, kā arī dažus metāla koncertus Cēsīs. Protams, arī daudzos pašam nācās piedalīties ar grupām, kurās kādreiz darbojos.

Kad un kādās grupās esi spēlējis?

Esmu darbojies grupās Not Human, Non-Skid, Hope Dies Last un Vismaz Trīs Vārdi.

Tajā laikā droši vien bija grūtāk izveidot grupu, grūtāk dabūt aparatūru utt., taču grupu bija vairāk...

Man šķiet, ka varbūt tās grūtības tieši dod vairāk entuziasmu, lai kaut kas notiktu.

Kad un kā sākāt rīkot koncertus?

Jau labu laiku esam draugi ar Andri Skoteli un kādu laika sprīdi apspriedām to, ka varētu uzrīkot kādu koncertu. Tādā veidā kopīgi uzrīkojām pirmo koncertu šeit, Rīgā, 2007.gadā ar grupām In Twilight’s Embrace no Polijas, pašmāju Enhet un Mea Culpa, pasākums bija ļoti apmeklēts.

Koncerta video:

Pirmos koncertus rīkojām Andrejsalas ‘’Dirty Deal’’, vēlāk Spīķeros – ar to tad man arī saistās vissiltākās atmiņas. Pašlaik esam nobāzējušies Radio NABA klubā NABAKAB.

Jūs pārsvarā rīkojat koncertus tieši Rīgā, kā ar citām pilsētām?

Ir sanācis, ka grupa Latvijā meklē vairākus koncertus, un tad gadās, ka sarunājam ko arī ārpus Rīgas.

Vai koncerti ārpus Rīgas atšķiras no tā, kādi ir galvaspilsētā?

Provincē jau parasti cilvēkiem attieksme ir siltāka un interese lielāka, jo tāda veida pasākumi nemaz nenotiek tik bieži. Ir gadījies rīkot arī pāris tūres ārpus Latvijas.

Vai publikas gaume ir mainījusies, kas bija lielākā cieņā agrāk, kas tagad?

Ir mainījusies paaudze. Daudzi vecie buki grupām un koncertu organizēšanai ir sen atmetuši ar roku. Mūsdienās vairāk cieņā ir trendīgums, lai cik skumji tas neskanētu. Dažreiz, kad ir iespēja kādai grupai uzrīkot koncertu, un saprotam, ka grupa nespēlē pietiekami smagi ar trendīgiem breikdauniem, ir reāli jāsāk domāt vai varēsim apmaksāt ceļa izdevumus utt. Diemžēl daudziem patiesas un īstas lietas mūsdienās vairs neinteresē. Vismaz pie mums.

Kāpēc, Tavuprāt, vairums Latvijas Hardcore grupu izjuka?

Grūti atbildēt uz šo jautājumu. Iespējams, daudzi saprata, ka viss šis rats griežas ne tajā virzienā, kurā vajadzētu vai gribētos - vienkārši cilvēkus scēnā vairs nevienoja kopīgas idejas. Arī tagad tas ir tieši tas, kas pietrūkst. Tad nu šeit mēs arī esam.

Ko Tu domā par šā brīža alternatīvās skatuves jaunajām grupām - kāds stils šobrīd izplatītāks, to attieksme, filozofija?

Ja godīgi, neko labu nedomāju šajā sakarā. Es teiktu, ka tur viss stāv uz vietas jau labu laiku. Lielos vilcienos visas tās pašmāju grupas, kas man patīk un kas man kaut ko izsaka, jau labu laiku nepastāv. Ar nepacietību gaidu, kad parādīsies kāda jauna hardcore / punk grupa, un, cik man zināms, tuvākajā laikā divas varētu parādīties.

Skaidrs, ka ar Hardcore Latvijā nevar nopelnīt – gan spēlēšanā, gan koncertu rīkošanā ir jāiegulda daudz darba, kā arī tas tomēr ir risks – nekad jau nevar zināt cik cilvēku atnāks. Vai ir bijuši gadījumi, kad gribas mest mieru koncertu rīkošanai?

Protams, ir bijuši brīži, kad gribas mest mieru un atslēgties no visa. Bet tad paiet laiciņš, atkal uznāk tāds kā dzinulis, ka jārīkojas. Gadiem ejot, esmu sapratis, ka pats grupā vairs nekad visdrīzāk nebūšu, tad kāpēc nerīkot koncertus grupām, kas patīk!

Kad būs nākamais CPS koncerts?

Nākamais koncerts būs 22.septembrī ar pašmāju grupām Parara, GhettoZloba un IndyGo, kā arī 24.oktobrī pie mums kārtējo reizi viesosies franču draugi ar grupu Nine Eleven.

Vairāk info par gaidāmajiem koncertiem un Circle Pit! Shows www.cirlepitshows.com

Lasi vēl

Komentāri

Nākamreiz vajag garākas intervijas! Drusku pa īsu!
Par LV skatuves problēmām kā naglai uz galvas, trendu ēra.
sirmais gulbis 05.09.2012. 16:12
Jep, trendi kačā! Tagad jau breikdauni, šķiet, neskaitās vairs nemaz tik stilīgi. Tagadiņ rullē post-hc divakordu muļļāšana, melnā kapučniekā un zemē nodurtu, pasaules bēdu nomāktu skatienu
urlkaavis 05.09.2012. 16:42
Nekas- šīsdienas trendi maksimums pēc diviem gadiem būs jau zem zemes. Saglabāsies tikai neliels skaits cilvēku, kas šādu mūziku piekops- nevis stila, bet gan patikas pēc.
CIRCLE PIT SHOWS koncerti tīri lādzīgi - tikai prasās biežāk!
kā i tā i ! jāgaida Nine Eleven !!
sirmais gulbis 05.09.2012. 17:19
Kādam ir info, kas, piemēram, Igaunijā, Lietuvā notiek ar scēnu? Pēdējos gados te nav manīta neviena tuvo kaimiņu grupa
jānis --> sirmais gulbis 05.09.2012. 17:45
Leišiem ir lieliska 80'ies hardcore/punk grupa The Sold Outs.
Pāris reizes ir viesojusies pie mums.
http://www.facebook.com/thesoldoutspunk
urlkaavis 05.09.2012. 17:52
Kā tad neviesojas! Sold Outs divas reizes Latvijā bija: 1)Nabaklab un 2) Zvērā. Pie tam vasarā no igauņu puses bija atbraukuši crust punk grupa - Project Dekadenz
youtube.com/TRehTmAm21I
kas tas par joku pirmaa video saakumaa ar to saseeshanos zemee un tjip aireeshanu? sen neesmu uz koncertiem bijis vai tas arii ir kas trendiigs?
Veči, kas ir trends, variet izskaidrot!? :)
faithful in misfortune
vittuperkele 05.09.2012. 20:15
the sold outs iepatikās ar pirmo dziesmu.
žēl ka piratebay ir tikai 1 seederis, kas tagad noteikti guļ.
vittuperkele - pamēģini te varbūt -> http://soundcloud.com/thesoldouts un te -> http://punkrockoi.com/?p=5463
@Veivs tas, kas vienu brīdi ir topā, bet ātri pazūd. :)))
mataleao _> sirmais gulbis 06.09.2012. 13:03
Igauņu Emerald.
https://www.facebook.com/Emeraldest
Viesojās Latvijā vairākkārt, ja nemaldos, tad Nabā un Fono.
Reālists 06.09.2012. 18:44
Respect CPShows džekiem, par to ko viņi dara.
Kinokroplis 08.09.2012. 14:33
Airēšana kā notika 2007 tā arī notiek tagad..Zvērā pie amerikāņiem reign supreme arī bija. Interesanti, ko ārvalstu grupas par to domā!
Bet par tēmu tad jā paaudze mainās..nekas neizraisa tādas emocijas kā, piemēram, Bora.
sirmais gulbis 08.09.2012. 17:41
Tikko ievērtēju jauno paaudzi - iepriekš minētos faithful in misfortune.
OMFG! Grupas Titāniks cienīgs intro, navīgie breikdauni, un visam pa virsu.. autotune. Es i mēms..
youtube.com/LBOaC_QKJCc

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.