INTERVIJAS

Burned In Blizzard: "Ir jāraujas ārā!"

Edžus Miķelsons
Edžus Miķelsons 29.01.2013. 16:04
Tuvojoties Alternative.lv gada balvas koncertam, piedāvājam intervijas ar grupām un mūziķiem, kurus sagaidīsim 8. februāra koncertā klubā Nabaklab. Kā pirmie atbildes piekrita sniegt jaunā un potenciālā pašmāju apvienība Burned In Blizzard, kurai aizvadītais gads ir bijis notikumu pilns.

Esat nominēti visās 6 (!) Alternative.lv Gada balvas nominācijās. Būsiet pērngad kārtīgi pastrādājuši – fani novērtē! Kādas sajūtas šajā sakarā?

Nu, prieks dzirdēt! Sajūtas, protams, pozitīvas. Uzskatu, šīs balvas ir burvīgs veids, kā pasist pa plecu grupām, kas strādā un cenšas attīstīt LV mūzikas vidi.

Nominācijas veselas sešas, tāpēc jājautā - kurā no tām uzvara visvairāk sildītu Blizzard’u metāliskās sirdis un mudinātu alus kausus saskandināt skaļāk kā citreiz?

Kas ir labākais, ir ļoti relatīvs jautājums, bet izaugsmei jabūt vienmēr. Attieksmē slēpjas izaugsme, no kuras atkal atkarīga ir spēja radīt to labāko albumu, vai uzkačāties, lai spētu nobliezt to labāko konci, pēc kura var skandināt alus kausus. Blizzardiešu sirdis silda progress un tā augļi.

Droši vien vairums grupu piekritīs, ka vislabākā atzinība ir uzticīgi fani, taču arī oficiālas nominācijas Jums nav gājušas secen, piemēram, „Labākā jaunā Latvijas metal grupa 2011”. Interesanti, cik Jums kā mūziķiem vispār ir svarīgs šāda veida novērtējums - nominācijas, konkursi?

Grupas čaļiem, ar mani tai skaitā, ir liels prieks saņemt atzinību par darbošanos, jo tas palīdz darboties tālāk. Un mēs noteikti esam starp tiem, kuriem ir ļoti svarīgi fani un to atzinība. Uzskatu, ka „Paldies” nav vārds, no kā būtu jabaidās. Tieši otrādi, tas ir viens no maniem mīļākajiem vārdiem, un to mācos izmantot arvien biežāk, jo ir cilvēki, kas to „paldies” ir pelnījuši. Bet no mums - paldies faniem.

Starp citu, vēl viens gana svarīgs notikums – Burned in Blizzard ir viena no 25 grupām, kas iebalsotas Sweden Rock Festival finālā no vairāk nekā pusotra tūkstoša. Diezgan cienījams rādītājs, lai neteiktu vairāk. Kā pašiem šķiet – kas bija noteicošais faktors, kas ļāva būt starp favorītiem?

No 1500 grupām žūrija atsijāja viņuprāt spēcīgākās ~147 grupas, kuru skaitā bija Blizzardi, un tā mēs sākām informēt mūsu draugus un fanus par mūsu mērķiem tikt spēlēt šajā festivalā. Rezultātā varēja novērot to, ka Latvijā tomēr ir diezgan forši cilvēki, kam tomēr gabals nonokrīt citus atbalstot,  un draugu un fanu balsojuma rezultātā tikām top 25. Noteicošais faktors noteikti ir atbalsts, ko saņemam no mūsu atbalstītajiem. Par ko viņiem milzīgs paldies, un attiecīgi mums stimuls pašiem darboties tālāk un iet uz priekšu.

Ne viena vien Latvijas grupa droši vien būtu gatava ziedot nieri par iespēju uzspēlēt tāda mēroga ārzemju festivālā. Kādas ir Burned in Blizzard ilgtermiņa ieceres svešu zemju iekarošanā?

Nu pamatdoma ir „IR JĀTIEK”. Ir jāraujas ārā. Ir jāskatās uz sevi kritiski, jāuzlabo nepilnības, turpinot attīstību. Tiekot ārā, atpakaļ tiek atvestas zināšanas, kuras var iespaidot jau nākamo grupu paaudzi, rezultātā attīstot arī Latvijas vidi. Relicseed mūs šādi iedvesmoja, parādot, kas ir iespējams.  Paši vēlamies redzēt pasauli, aizvest Blizzardiešu vārdu pasaulē. Zinot čaļus grupā, visi ir kā auni, kas badās panākumu virzienā. Attieksme pret svešu zemju iekarošanu grupā vienmēr ir pavēles izteiksmē!

Viens studijas albums - „Whiteout” – jau aiz muguras. Kas plānā šogad? Varam cerēt uz jaunu albumu?

Plāns ir skaidrs. Laiks ir pagājis. Smadzeņu kubatūra ir augusi. Albumam jābūt. Materiāls jau top. Materiāls priecē. Ar pilnu atdevi albumam pieķersimies, sākot no marta.

Nu tad - lai iecerētais izdodas, un tiekamies Alternative.lv Gada balvas pasniegšanas ceremonijā NABAKLAB 8.februārī!

Tieši tā! Tiekamies 8.

Atgādinām, koncerts un balvu pasniegšana 8. februārī plkst. 21:00 norisināsies klubā „Nabaklab”, uz skatuves kāpjot eksperimentālajai postmetāla grupai „Tesa”, Cēsu metalcore apvienībai „Enhet”, kā arī salīdzinoši jaunajai, taču perspektīvajai „Burned in Blizzard”. Par dejām un ballīti rūpēsies DJ Uldis Rudaks. 

Ieeja: Ls 3.-
Reģistrējot savu balsi: Ls 2.- 

Lasi vēl

Komentāri

kvalitatīva manta
biju uz Ģeodienu pasākumu nabaklab, kur šamie noblieza kārtīgi! vismaz kaut kādas gaismas un efekti uz skatuves.. veiksmi turpmāk, nobalsoju!
Legends super!!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.