INTERVIJAS

Dying Fetus: Žanrs ir ievērojami attīstījies, pie tam, uz labu!

Ivars Veidelis 11.10.2017. 09:00
22. oktobrī klubā "One One" viesosies death metāla veterāni "Dying Fetus". Saruna ar grupas bundzinieku Treju Viljamsu!

Visupirms, vēlos apsveikt ar jaunā albuma (“Wrong One to Fuck With”) iznākšanu! Albums skan zvērīgi! Man, pēc pāris noklausīšanās reizēm, šķiet, ka šis albums nav tik tehnisks kā iepriekšējie veikumi, bet ir krietni grūvīgāks un tiešāks kompozīcijas ziņā. Kā jūs nonācāt pie šāda rezultāta un kāds bija materiāla kompozīcijas process?

Paldies! Interesanti to dzirdēt, jo pārsvarā lielākā daļa intervētāju slavē jauno albumu, un uzskata to par tehniskāku, nekā iepriekšējo albumu (“Reign Supreme” aut. piez.). Mēs cenšamies apmierināt mūsu iekšējās vēlmes gan pēc tehniskiem, gan grūvīgiem brīžiem mūsu mūzikā. Runājot par albuma tapšanu, mūsu iecere bija sarakstīt lipīgu, atmiņā paliekošu albumu, kurā būtu daļa nostaļģisku elementu, bet, tai pat laikā, tam bija jāskan svaigi.

Pāris vārdos – kādēļ jūs izvēlējāties “Wrong One to Fuck With” kā albuma nosaukumu?

Jo tas skan “tougher than all fuck”! Tā lūk!

Videoklips dziesmai “Panic amongst the herd” ir ļoti neparasts un izceļas uz citu grupu videoklipu fona. Vai kāds no grupas nāca klajā ar klipa ideju?

Mēs gribējām, lai klips atšķirtos no mūsu pārējiem videoklipiem. “Relapse” (grupas ierakstu kompānija – aut. piez.) atrada režisoru / animatoru Mountu Emultu (Mount Emult). Mums patika viņa darbi un nolēmām sadarboties tieši ar viņu. Mūsu ideja bija veidot klipu kā drausmīgu kolāžu.

Grupas pirmsākumos, jūsu pirmo relīzi izdeva kāda maza ieraksta kompānija, kas neilgi pēc tam bankrotēja. Jūs turpinājāt savu darbību kā neatkarīga grupa līdz 2000. gadam, kad jūs noslēdzāt līgumu “Relapse Records”. Kā tas bija, doties tūrēs un aktīvi darboties bez izdevniecības palīdzības?

Atvaino, es diemžēl nevaru atbildēt uz šo jautājumu, jo es sāku darboties grupā 10-11 gadus atpakaļ , kad grupa jau sadarbojās “Relapse”.

Vai grupas nosaukums jums ir sagādājis kāda problēmas mūzikas industrijā, piemēram, noraidīti sponsorēšanas līgumi un tamlīdzīgi?

Jā, protams! “Converse” un “Jägermeister” vēlējas ar mums uzsākt sadarbību līdz brīdim, kad uzņēmumu legālie departementi uzzināja par mūsu grupas nosaukumu... Bet, tas ir ok, grupas nosaukums neatstāj vienaldzīgu.

Kādas ir tavas domas par mūsdienu Death Metal skatuvi? Kā žanrs ir audzis kopš laika, kad sāki apmeklēt / spēlēt koncertus?

Žanrs ir ievērojami attīstījies, pie tam, uz labu!  Ir daudz jaunu talantu, kā arī žanra prasības pret mūziķiem ir ļoti augušas! Ar vien retāk nākas sastapt sliktus mūziķus. Kopumā, viss ir labāk, nekā bija pāris gadu desmitus atpakaļ.

Vai esot tūrē ir atgadījies kas dīvains vai pilnīgi negaidīts, kas liktu nodomāt “kas pie velna tas bija”?

Īstenībā, nē. Nu, vienīgi nosodošie garāmgājēju skatieni, kurus redzam ik dienu, kad dodamies pastaigās pa pilsētām, kurās uzstājamies.

Kādi ir jūsu plāni pēc Eiropas tūres noslēguma?

Mēs uzreiz dodamies uz ASV, lai tūrētu kopā ar Hatebreed.

Ko jūs darat tūres brīvdienās?

Neko daudz. Spēlējam peintbolu un video spēles.

Kādi mūziķi/grupas pašlaik ir tavā mūzikas atskaņotāja?

Vienīgais, ko šīs tūres laikā klausos ir ziņas. Sekoju līdzi notikumiem pasaulē, politikā, utml. Šīs tūres laikā neesmu noklausījies ne noti mūzikas.

Liels Tev paldies, ka piekriti intervijai! Vai Tu gribētu kaut ko piebilst?

Paldies Tev un protams sveiciens grupas atbalstītājiem - “keep it metal” un tiksimies drīz!
 

Tehniskā death metal veterāni no ASV - Dying Fetus koncertēs Rīgā svētdien, 22. oktobrī, klubā "One One" , skatuvi dalot ar kanādiešiem „Beyond Creation” un „Psycroptic” un „Disentomb” no Austrālijas.

Klubs „One One” atrodas Rīgā, Šarlotes ielā 18a.

Biļetes uz koncertu pieejamas interneta vietnē www.ticketshop.lv un, ņemot vērā kluba ierobežoto ietilpību, aicinām tās iegādāties laikus.

 

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.