INTERVIJAS

Darrva par izrādi Jelgava 94 un grupas aktualitātēm

Jānis Jansons 15.12.2015. 16:00
Jelgavas grupa "Darrva" stāsta par piedalīšanos Joņeva izrādē "Jelgava 94", jaunā albuma plāniem un citām grupas aktualitātēm.

"Jelgava 94" - Jāņa Joņeva grāmatas teātra versija. Jūs spēlējāt dzīvajā teātra izrādē. Kā nonācāt līdz šim un kā šādu mākslas izpausmi uztver skatītāji?

O, jā, tā ir ļoti pozitīva pieredze! Smagais muzons teātrī...kāpēc nē? Kad mums piedāvāja iesaistīties šajā izrādē, nezinājām, kas no tā sanāks, bet piekritām! Kad pirmo reizi satikāmies, izrādes režisoram Rihardam Svjatskim bija tikai skatuves rasējums - kaut kāds kvadrāts uz balta papīra! Tad viņš pazuda uz visu vasaru. Likās, ka pārdomāja, bet nē. Cilvēks mēnešus strādājis pie scenārija, tipāžu meklēšanas un mūzikas izvēles! Rihards piedāvāja listi ar mūziku, kas varēja iederēties dažās ainās, kā arī piedāvāja sacerēt kādu "Jelgava94" tēmu, ko viegli būs aranžēt ambientā, nostaļģiskajā, akustiskajā, erotiskajā un citos variantos! Liekas, ka izdevās! Dzirdējām atsauksmes, kas bija ļoti pozitīvas gan no pazīstamajiem, gan pavisam neredzētiem cilvēkiem, pat no ne-metālistiem. Izrāde ir saprotamā cilvēku valodā, nav pārgudra, viegli uztverama. Pačukstēsim, kā nākamgad izrāde aizceļos līdz galvaspilsētai!

Šobrīd strādājat pie jauna albuma – idejiskais  EP "Saule Neuzausīs" turpinājums jeb smagāks, tumšāks?

"Saule Neuzausīs" ir eksperimentāls EP, meklējām sevi tekstos, mūzikā, un atradām! Par to arī būs nākamais albums. Tas būs sadalīts pa gadalaikiem, trīs dziesmas katrā. Iespējams, ka būs arī koverītis! Kad būs? Nākamgad! Jāpaciešas. Kas lēni nāk, tas labi nāk! Taisām sev, ja kādam patiks - dubultprieks. Nepatiks - mums arī daudz kas nepatīk! Jaunais albums būs jaudīgāks un smagāks! Tumšāks? Tas drīzāk būs definējums albumam, kas sekos pēc šī! Starp citu, vienas dziesmas mūzikas autors būs Jēkabs - mūsu audio un video vīrs.


Jūsu grupa allaž izceļas ar skatuves noformējumu un tērpiem. Kas taisa tērpus? Sniega pūtējs festivālā "Zobens Un Lemess” – oriģināla ideja. Ko vēl esat iecerējuši vasaras koncertiem?

Vizuālizācijas, skatuves noformējumu un šūšanas darbus veic Slaviks! Tas ir svarīgi. Liekas, ka grupai jābūt ne tikai savai mūzikai, bet arī savam vizuālajam "Es". Tas ir interesanti gan faniem, gan pašiem! Vasaras koncertos un vispār koncertos ir iecerētas izsaukt vairākas dabas stihijas, bet skatīsies, kā to varēs pavilkt! Ja taisīsim paši, tad bail, kā kāds tiks netīšām upurēts Mūžības dieviem!

Nupat runāju ar igauņu grupu "Rattler", ļoti labs death metal, bet idejiski baigi šamaniskais kosmoss. Kā jūsu grupā – kurš raksta tekstus? Par ko un kur smeļas iedvesmu?

Tekstu gurū ir Maize. Bieži vien žēl, ka ne visi saprot izbļautus tekstus, jo Maizem labi sanāk uztvert to vilni, kādiem jābūt "Darrvas" tekstiem. Spēcīgi, jēdzīgi, smagi! Tie nav sacerēti tikai tāpēc, lai ir atskaņas un lai kaut kas ir iedziedāts. Brīnāmies, kā viņš tos dabū gatavus. Kas darās tajā galvā, kad top teksti? Jo tādi teksti var nākt tikai no cilvēkiem, kas dzīvoja Jelgavā deviņdesmitajos! Nākotnē turpināsim taisīt karaoke dažām savām dziesmām, lai atrisinātu šo nesaprašanu!

Jelgavā agrāk bija spēcīga skatuve, daudz grupu. Kā ir tagad?

Tagad Jelgavu saremontēja. Ielas smukas, izgaismotas, nav pelēkas, līdz ar to ne visi grib spēlēt ko smagu un drūmu, bet tas jau nekas, jo es domāju, ka priekš Jelgavas ir daudz cita žanra grupu. Tikai tie nelien ārā! Jelgavā viss notiek.
"Melno Cepurīšu Balerija" - ļoti daudz labu atsauksmju, gan no pašmāju, gan ārzemju mūziķiem. Maza, bet mājīga.

Atnākot uz Baleriju piektdienas, sestdienas vakarā tu saproti, ka daudzās labās atsauksmes nav tukši vārdi. Te ir īstā vietā! Sākot ar omulīgiem apsargiem un beidzot ar Janku aiz letes, kas neielies alu, kamēr nepateiksi "labvakar"! Viens no retajiem Latvijas bāriem, kas ir tik pretimnākošs un daudzpusīgs - futbols, hokejs, tematiskās balles, visu veidu grupu koncerti, teātris, īpašās valentīndienas romantiskās filmas, reps, metāls, duets Sandra, giross un alus dzesētāja noma! Pietam, ir jauni ādas dīvāni, sarunas par makšķerēšanu līdz trijiem naktī, jauno tēvu pulciņš un jauna ēdienkarte ar piegādi uz mājām!


Un kas jauns un svaigs latviešu mūzikā, ko vajadzētu dzirdēt, redzēt?

Jauns, svaigs? No pēdējā, ko dzirdēju, iekrita prātā "Augša" un "Velnezers".

18.12. kāpjat uz skatuves "Protean" albuma prezentācijas pasākumā - būs jaunie gabali? Un kauli pa gaisu?

Katru konci pa jaunam gabalam! Drīz jau visu albumu atklausīsies pirms tā iznākšanas, bet nē, kādas 5 dziesmas domājam pietaupīt līdz mūsu albuma prezentācijai!

Seko grupas Darrva jaunumiem vietnē facebook!

Lasi vēl

Komentāri

Priekš metāla Jelgavā bundzinieku nav

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.