INTERVIJAS

Darrva: "Mēs esam savas Zemes patrioti"

Guido Segers
GUIDO SEGERS 21.05.2014. 11:00
Alternative.lv importa apskatnieks Guido Segers piedāvā savu kārtējo "Eindhoven Calling" interviju. Šoreiz ar perspektīvo Jelgavas apvienību "Darrva", kas jūlijā uzstāsies arī festivālā "Klang!".

Kaut arī, kā ierasts, ar Jelgavā bāzēto grupu sazinājās internacionālā mēlē runājošais Guido, šoreiz Alternative.lv ņem grožus savās rokās un aizvadīto sarunu piedāvā latviešu mēlē.

"Darrva" piedāvā īpatnēja skanējuma death metal. Apvienību raksturo spēcīgs un, kā vēlāk noskaidrojas, ‘zemīgs’ skanējums, kas atstāj nepielūdzamas emocijas. Tāpat grupa nekautrējas klāstīt pacilājošas lietas par Zemi. Pēc ilgāka darba, kas tika pavadīts strādājot pie muzikālā materiāla, grupa pavisam negaidot pieteica sevi pašmāju skatuvei. Savā vizuālajā tēlā apvienība nedaudz atgādina tos ‘troļļus’, ko vienā no iepriekšējām intervijām pieminēja ‘Wagars’. Tātad šeit arī intervija ar Darrvu. 

Guido Segers: Sveiki, vai varat, lūdzu, iepazīstināt ar sevi? 

Darrva: Sveiks, mēs esam Darrva (angļu valodā tas būtu Tar vai Pitch) no Jelgavas. Kopš 2013. gada mēs spēlējam smagnēju un drūmu metālu. Kopā grupā esam četri (red. ar "grupu" domāts - cilvēkus uz skatuves, tāpēc sarakstā - pieci): 

Slaviks - Ģitāra
Maize - Bass
Mārcis - Vokāls
Rihards - Bungas
Jēkabs - producents

GS: No kādām grupām vēl klausītāji Jūs varētu atpazīt? 

D: Slaviks agrāk spēlēja tādās metāla grupās kā "Abort of Succubus" un citās; Maize - "King on Nothing", bet Mārcis bija dziedātājs grupā "Aspera". Rihards ir profesionāls bundzinieks, tāpēc ir aktīvs neskaitāmās grupās un projektos, savukārt Jēkabs spēlē ģitāru doom’a grupā "Frailty". 

GS: Pastāsties par "Darrvas" vēsturi.

D: Ideja par grupu 2013. gada pavasarī radās Slavikam un Rihardam. Tad arī viss sākās. Maize pievienojās viņu idejai un tā dzima "Darrva".  

Tā paša gada maijā Mārcis pievienojās kā vokālists un sākās aktīvs darbs pie mēģinājumos. Vasarā ierakstījām savu demo, kas pavisam drīz kļuva par EP albumu - skaņas kvalitāte bija tam atbilstoša. Jau pēc dažiem mēnešiem, novembrī, mēs sākām spēlēt savus pirmos koncertus. 

GS: Kāda mūzika jūs ir iedvesmojusi un kā jūs raksturotu "Darrvas" skanējumu? 

D: Mūs galvenokārt iespaido old school death metal grupas, piemēram, "Morbid Angel", "Napalm Death", "Carcass", "Obituary", "Death", "Dementor", "Vader" un daudzas citas, kopā ar black metal grupām "Satyricon", "Burzum", "Gorgoroth", "Watain" un "Darkthrone". "Darrva" skanējums ir tumšs, smags un tāds, kas apvieno death metal ar citiem atbilstošiem stiliem. Mūzikā mēs ieliekam daudz emociju, tā reprezentē mūsu attieksmi pret Zemi un tās eksistenci.

GS: Fotografijās esmu redzējis ļoti konkrētu vizuālo etnisko noformējumu. Vai varat pastāstīt par to vairāk? 

D: Lielākā daļa Latvijas grupu, un ne tikai Latvijas, godīgi sakot, spēlē savās ikdienas ielas drēbēs, tāpēc mēs izlēmām iet citu ceļu. Uz skatuves mēs vēlamies reprezentēt mūsu attieksmi pret dabu un zemi, kuras dēļ mēs dzīvojam. 

GS: Savā biogrāfijā Bandcamp profilā Jūs runājat par senčiem, tradīcijām, respektu pret dabu - ko varat vairāk pastāstīt par to? 

D: Mūsdienās cilvēki ir visai tālu no būšanas harmonijā ar dabu un Zemi kā dzīvojošu organismu. Tā vien šķiet, ka dzīvē uzsvars tiek likts uz tehnoloģisko attīstību. Līdz ar to esam nonākuši pie posma, kad sociālā interakcija norit caur SMS vai čatu - mēs viens otru satiekam aizvien retāk. Tajā pat laikā mēs turpinām piesārņot zemi tieši tik daudz, ka pienāks brīdis, kad tā dos pretsparu visai cilvēku rasei.

GS: Ko Jums nozīmē EP "Saule Neuzausīs"? Kas ir tas, ko jūs tajā vēlaties pastāstīt?

D: "Saule Neuzausīs" ir par ekstrēmajiem dabas fenomeniem, piemēram, pārspīlētu karstumu, salu vai pērkona negaisu. Dziesma "Sulu Laiks" sevī slēpj nedaudz citu zemtekstu - skaista sieviete pēkšņi kļūst par maniaku. Būtībā lirikas ir kā šausmu filma, jo mums tā gluži vienkārši šķita jautri. Pamatā mēs vēlamies norādīt uz sakropļoto komunikāciju starp cilvēkiem, slikto attieksmi pret dabu, mūsu saknēm un vēsturi.

Mēs mīlam zemi uz kuras dzīvojam, un mūsu mūzika šīs sajūtas iemieso, tās apvienojot ar mizantropiskām sajūtām pret tiem, kas apgāna dabu finansiālu un savtīgu nepieciešamību vadīti. Zeme ir dzīva lieta un tā reaģēs uz to, kas notiek uz tās virsmas. Tā notiek visu laiku - vētras, sals, ziemas, ekstrēms karstums, klimata maiņas. Daba ir ārpus sava balansa un jau pavisam drīz būs grūti izaudzēt ēdienu un izdzīvot. Tas viss novedīs pie bada, kara un cilvēces rases iznīkšanas. 

GS: Vai Darrva no kāda aspekta ir arī politiska grupa? Jūs tomēr pieminat nacionālo sentimentu un patriotiskās jūtas. 

D: Darrva nekādā ziņā nenes politisku ziņojumu. Mēs esam savas zemes patrioti. Mēs esam savas pilsētas patrioti. Taču ne Latvijas kā politiskas organizācijas. 

GS: Kā jums pagāja laiks studijā?

D: Tas bija vienreizējs un jautrs process. Savu ierakstu mēs gatavojām Jēkaba mājā Jelgavā. Būtībā ieraksts nozīmēja labi pavadītu laiku ar alu, grilu, alu, sauli, ierakstīšanos un, iespējams, vēl nedaudz alu noslēgumā. Mēs gan strādājam, gan dzeram smagi, jo šī ir Latvija. 

Savas dziesmas mēs sacerējām laika posmā no pavasara sākuma līdz vasaras vidum. Atskaitot "Sulu laiks" un "Vraks", kas ir nedaudz vecāks materiāls. Rifu sacerēšana jebkurā gadījumā ir salīdzinoši vieglāka par dziesmas pabeigšanu un salikšanu tādā formātā, ko varam uzskatīt par pabeigtu. 

Būtībā visas mūzikas autors ir grupa "Darrva". Visbiežāk mēs sastopamies pie kāda mājās un sākam darbu pie dziesmāt, vadoties pēc tā, kā mēs jūtamies un kāda ir iedvesma. Pēc tam sākam strādāt ar riffiem un, kad tas ir pabeigts, pārceļam procesu uz mēģinājumu telpu kopā ar bundzinieku un solistu, kurš to saliek kopā ar lirikām. Arī tās mēs rakstām kopā. 

GS: Kādu aliņu jūs izvēlējāties mēģinājumu laikā?

D: Mēs esam Zemgales patrioti, tāpēc esam fani pasaulē garšīgājam alum - Tērvetes. Tā kā tā bija vasara, tad visideālākais variants karstajam laikam bija vieglais "Senču" alus. Šo alu rekomendējam arī visiem citiem.

GS: Vai varat pastāstīt vairāk par dziesmu "Tēvzeme"? Par ko tā ir? 

D: Patiesībā "Tēvzeme" nav dziesma. Tas ir dzejolis, ko sarakstījis mūsu draugs Artis Bērziņš, kurš ir liels Latvijas zemes patriots. "Tēvzeme" tika plānota kā mūsu EP nobeigums. Mums gluži vienkārši patīk tas dzejolis un Artis ir labs draugs. 


GS: Kāpēc Zeme spēlē tik būtisku lomu Jūsu dziesmās? 

D: Tas ir pašsaprotami, ka Zemei ir milzīga nozīme jebkurai dzīvajai radībai. Tieši tāpēc tā ir būtiska mums un tā vajadzētu būt ar katru. Zeme ir māte monstriem, bet šūpulis dzīvībai, ko mums vajadzētu lolot. 

GS: Kāds ir "Darrvas" koncerts? Ko apmeklētājiem tajos ir iespējams piedzīvot? 

D: "Darrvas" koncerti ir tumši un drūmi. Apmeklētāji piedzīvo grupas muzikālo un lirisko ziņojumu pa tiešo no mums. Mūsu pirmais koncerts bija uz Rīgas "Rock Cafe" pagraba skatuves. Tas bija ļoti interesanti, pirms tā bijām visai uztraukti. Tas ir liels pārbaudījums grupai, taču cilvēkiem patika, galu galā saņēmām labas atsauksmes un viss izdevās labi. 

GS: Ar ko Jums labpatiktos spēlēt kopā? 

D: Foršs jautājums! Mēs gribētu uzstāties kopā ar: "Watain", "Devilish Impresions", "Satyricon", "Godseed", "Hypocrisy", "Emperor", "Taake", "Six Feet Under", "Morbid Angel", "Carcass", "Eschatos", "Frailty", "Skyforger", "Wagars", "Dehead", "Deodium" un daudzām citām grupām, kas spēlē death, black vai thrash metālu. Mums patīk šīs grupas, to attieksme un dzīvās uzstāšanās. Galu galā, protams, arī viņu radītā mūzika.

GS: Kas šobrīd, jūsuprāt, ir labākās grupas no Latvijas un vai kādai no tām ir zināma ietekme arī uz "Darrvas" radošo attīstību? 

D: "Eschatos", "Frailty", "Skyforger", "Wagars", "Dehead", "Deodium", "Tesa", "Parāra", "Diseim", "Preternatural", "Rūsa", "Urskumug"... Neviena no tām mūs neietekmēja kā grupu - to pārsvarā darīja Amerikas death metal un Norvēģijas black metal žanri.

GS: Ko no "Darrvas" var sagaidīt nākotnē?

D: Nākotnes plāni mums ir tīti noslēpumainībā. Mēs plānojam daudz uzstāties, ceram uzspēlēt arī kādos brīvdabas festivālos Latvijā (piemēram, festivālā Klang! šā gada jūlijā), un galu galā - sacerēt jaunu materiālu.

GS: Vēl kaut kas, ko Jūs vēlētos piebilst? 

D: Mēs vēlētos izteikt respektu visiem metāla mūzikas un dabas atbalstītājiem uz šīs planētas un ārpus tās. 

… kā arī aicinām apmeklēt "MCBaleriju" Jelgavā. Jo tā gluži vienkārši ir visuma centrs. Mēs to esam izmērījuši. Tur var dabūt svaigāko un labāko alu, kā arī izcilu kompāniju. "MCBalerija" ir vieta, kur aizsākās "Darrva", kur tā aug un dzīvo.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.