INTERVIJAS

"Confess ir mūsu dzīves stils un kaislība"

Evita Hofmane 27.06.2013. 15:36
Sestdienas koncerta Confess (Swe), Physical Noise (It) un The Factor koncerta gaidās, piedāvājam interviju ar Zviedrijas pārstāvjiem

Sestdien, 29. jūnijā Rīgā, klubā Music Factory A Nice Place (Citadeles ielā 2) uzstāsies divas hard rock vienības – Confess no Zviedrijas un Physical Noise no Itālijas, kā arī pašmāju alternative metal vienība The Factor. 

Koncerta gaidās tapa intervija ar zviedru puišiem no Confess, kas savos izteikumos bija ziemeļnieciski lakoniski un virkne eksistenciālu jautājumu palika aizkadrā bez plašāka publiska iztirzājuma. Gluži par grēksūdzi šo sarunu nenosaukt, bet priekšstata radīšanai derēs. Vienkārši, hard rock spēlējoši jaunieši no Stokholmas – enerģiska mūzika, adrenalīnā slīgstoši koncerti un, šķiet, daudz sociālā lubrikanta alkohola veidā. 2011. gadā Confess jau viesojās Rīgā un Liepājā un paši teic, ka atmiņas un iespaidi esot pozitīvi.  

Pie bikts grupas ģitārists Denvers, kurš deleģēts atbildēt visu vārdā.  

Kā jūs domājat - vai kāds tiešām lasa šīs intervijas internetā pirms dodas uz koncertiem?

Jā, piemēram, mēs lasām. Mūsdienās internets grupām ir ļoti nozīmīgs.   

OK, tiem, kuri lasīs - ko mums būtu jāzina par grupu Confess?

Jūs redzēsiet brutālu uzstāšanos! Mēs neizmantojam fonogrammas, jo vēlamies, lai skaņa būtu īsta un jēla – kad mēs spēlējam dzīvajā, mēs spēlējam pa īstam!  

Par grupu var būt objektīvi, subjektīvi un arī nepareizi priekšstati. Kādus maldus par savu grupu gadījies dzirdēt?

Tas varētu būt uzskats, ka mēs spēlējam sleaze/glam stilā. Ir cilvēki, kuriem šķiet, ka mēs izskatāmies kā sleaze grupa. Mums pašiem labāk patīk tikt uzskatītiem par 80-o gadu metāla/hard rock grupu, kas arī ir nepārprotami dzirdams, klausoties mūsu singlu „Relationshit.” 

Īsi raksturo grupas dalībniekus– jūsu vecums, nodarbošanās, intereses? 

Grupas dalībnieki ir vecumā no 22-24 gadiem un visiem ir viena kopēja interese – grupa Confess. Vēl mums patīk dzert alu, džinu ar toniku, sacerēt mūziku, nodarboties ar skeitbordu un atrasties ceļā.  

Kā jūs sabalansējat savu mūziķa karjeru ar citām lietām dzīvē – ģimeni& darbu?

Pēdējā laikā šīs lietas kļūst arvien grūtāk savienot. Grupa paņem daudz laika, jo šobrīd Confess iekšienē notiek daudz dažādu aktivitāšu. 

Kādi ir labākie un sliktākie elementi esot rokgrupas sastāvā?

Labākā daļa noteikti ir izbaudīt grūtā darba rezultātus, doties tūrēs un redzēt sajūsminātus fanus! Sliktā puse ir tā, ka dažbrīd grupa prasa daudz laika, izdevumu un lērumu plānošanas darbu.

Kā Tu domā, kā šais laikos vispār klājas rokmūzikai?

Īsti nezinu, taču domāju, ka roks vienmēr būs populārs. Ir ļoti daudz grupu, kas spēlē dažādos rock/metāla stilos, tāpēc cilvēkiem tās neapnīk.  

Jums mūzika ir veids kā sevi izpaust vai tas ir ceļš kā sasniegt konkrētus mērķus dzīvē? 

Mēs saceram tādu mūziku kāda mums patīk- vienkāršu, bet interesantu. Mēs nevēlamies pielāgot to mūsdienu radio formātam. Drīzāk pat otrādi- vēlamies pielāgot radio formātu mūsu mūzikai!

Kāpēc lielākā daļa talantīgu grupu, kas uzsākušas karjeru līdzīgos apstākļos un strādā ar atdevi, tomēr nesasniedz savus mērķus? 

Es domāju, ka cilvēki vienkārši nesaprot cik daudz darba jāiegulda grupā. Viņi pieņem, ka viss notiks bez piepūles un tām grupām, kuras guvušas panākumus, vienkārši paveicies. Protams, ir grupas, kuras jau darbības iesākumā pazīst vajadzīgos cilvēkus un tas atvieglo viņu ceļu, bet es domāju, ka lielākā daļa grupu, kuras ir piepildījušas savus sapņus ir kārtīgi pacīnījušās, lai to sasniegtu! 

Jūsu jaunā singla nosaukums ir „Relationshit,” tāpēc, lūdzu, raksturo labas attiecības (bez sūdiem!)

Tādas, kurās nav pastāvīgas krišanas uz nerviem.

Confess kā vienu no savām ietekmēm min džinu. Interesanti, kas tajā ir tik sevišķs? Vai tas sniedz jums vairāk iedvesmas, kā teiksim, vodka vai citi dzērieni? Kāpēc tēja nav tik iedvesmojoša?

Es domāju, tas sākās tad, kad mēs sacerējām dziesmas savam EP The Gin Act. Tolaik visi vienā laidā dzēra džinu, tāpēc arī EP nosaucām šādi.

Varbūt variet sniegt mums kādu labu recepti kā dzert džinu Confess stilā?

No lielas glāzes un ledus aukstu. Un nekādu sasodītu salmiņu!  

Ļaunākās paģiras/labākā pretinde?

Tās piemeklē katru nedēļas nogali un kā pretinde kalpo Confess koncerti. 

Labākā vieta, kur uzstāties un tusēties Stokholmā?

Klubs BASET! 

Confess ir spēlējuši daudzviet – Šveicē, Itālijā un citur. Kurās valstīs publika ir visatsaucīgākā? 

Vienmēr ir forši uzstāties, kad publika kļūst galīgi traka un es domāju, ka mēs esam guvuši ļoti labu atbalstu, ikvienā valstī kur vien esam spēlējuši. Tāpēc mums patīk spēlēt it visur! 

Jūs esat uzstājušies gan mazos klubos, gan festivālos. Kur jums patīk labāk?

Par šo tēmu ir dalītas jūtas. Festivālos spēlējam daudz lielākam skaitam cilvēku, bet klubos ir daudz ciešāka saikne ar publiku. Ir labi abējādi. 

Kas notiek uz Zviedrijas rokmūzikas skatuves? Kuras grupas mums, klausītājiem no Latvijas, vajadzētu zināt?

Hardcore Superstar, Sister, Sister Sin, H.E.A.T. u.c. Mums ir milzums labu grupu. 

Kas Confess frontē gaidāms tuvākā un tālākā nākotnes perspektīvā?

Kad pabeigsim šo tūri, mums būs pāris brīvas nedēļas pirms uzstāšanās jaunajā Haninge Rock Festival, kas notiks Stokholmā. Septembrī atkal brauksim tūrē un, protams, klajā nāks mūsu jaunais albums „Jail”. 

Kāpēc mums vajadzētu būt Confess koncertā 29. jūnijā klubā A Nice Place?

Tāpēc, ka mēs sniegsim 110% un tā būs ļoti īpaša nakts ikvienam!

Es kolekcionēju mūziķu atbildes uz šo jautājumu, tāpēc noslēgumā saki man, lūdzu, kāda ir galvenā atziņa, ko esat guvuši par mūziku kā savas dzīves neatņemamu sastāvdaļu?

Mūzika un grupa – tas ir mūsu dzīves stils un kaislība, tāpēc tās ir nedalāmas!

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.