INTERVIJAS

Alternative.lv spotlight: Spit It Out

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 10.09.2013. 11:37
2009. gada beigās seni paziņas izdomāja īstenot jau gadiem lolotu sapni, proti, spēlēt to, kas viņiem patīk – hardcore. Alternative.lv uz sarunu aicināja puišus no Cēsīm, kuri pazīstami kā „Spit It Out”.

Pastāstiet nedaudz par sevi. Kas jūs tādi esat, no kurienes nākat? 

Esam četri džeki no Cēsu puses: Vokāls - Kristaps Lejiņš, Bungas – Mārcis Šteinbergs (Šteinis), Bass – Mārtiņš Kozlovskis (Krengs), Ģitāra – Didzis Kozlovskis. Katrs no mums ikdienā nodarbojas ar pamatdarbu, lai pelnītu sev iztiku, taču brīvajos brīžos, kas sanāk samērā maz, cenšamies savākties, uzspēlēt mūziku un iedzert kādu aliņu.

Kā izveidojās „Spit It Out” ? 

Kristaps un Krengs gribēja izveidot HC blici, tāpēc sāka domāt par potenciālajiem dalībniekiem. Protams, tos sāka meklēt draugu vidū. Kristaps zināja, ka vēlas dziedāt, bet Krengs - spēlēt basu. Atlika meklēt bundzinieku un ģitāristu. Ļoti lielu vēlmi kaut ko grupā darīt izrādīja Šteinis, līdz ar to izdomājām viņu pielikt pie bungām, neskatoties uz faktu - vālītes rokā turējis nebija. Idejas līmenī grupas sastāvs sāka veidoties, vajadzēja vēl tikai ģitāristu. Pirms daudz gadiem "Enhet" sastāvā bija spēlējis Didzis, tādēļ viņam tika piedāvāts satikties, lai prezentētu ideju. Pirmā savākšanās notika Fonokluba telpās, kur tajā pašā vakarā tapa pirmā dziesma, proti, Hatebreed kaverversija dziesmai Last Breath, ko koncertos atskaņojam vēl šodien.

Kā izveidojies grupas nosaukums?

Kā atceras Krengs, viņi ar Kristapu grupas nosaukumu esot izdomājuši stipri smagā alkohola reibumā. Kāpēc tieši “SPIT IT OUT”? Neviens nemācēja paskaidrot...

Kā jūs raksturotu savu mūziku, kādas ir jūsu muzikālās ietekmes?

Neapšaubāmi, mūsu ietekmes ir mums sen zināmās hardcore grupas, taču necenšamies sevi ierobežot. Katras dziesmas skanējums ir atšķirīgs. Savas dziesmas raksturojam kā enerģiskas, impulsīvas un viegli uztveramas. Tādas, kas rada prieku mums un, ceram, arī tiem, kuri tās kādreiz dzird. 

Kuras no vietējām un pārrobežas apvienībām ir vērts pieminēt?

Noteikti vēlamies pieminēt visas vecās Cēsu grupas, jo pateicoties tām esam izveidojuši arī savu. Tātad paldies grupām: Brute Chant, Wrong Side, Apātija, In the Distance, More Than Talking un Enhet, kuri pastāv vēl šodien. Tāpat par ieguldījumu skatuvē jāpateicas Hope Dies Last, Cita Atieksme, One Voice un citām lieliskām grupām. Negribam izcelt nevienu ārvalstu grupu, jo, protams, visiem tuvas ir lielākās NYHC grupas.

Jūs nākat no pilsētas ar pamatīgām HC saknēm, kāda ir vietējā ainava šodien?

Gribētos teikt, ka pašlaik HC dzīve Cēsīs ir uzlabojusies, jo ilgus gadus šo lauciņu pārstāvēja tikai Enhet. Šobrīd esam jau trīs grupas - mēs, jau pieminētie Enhet un Break the Norm. Ceram, kaut kur top kaut kas jauns par ko neesam informēti. Liela pievienotā vērtība ir Fonoklubs, jo visai bieži tajā tiek rīkoti dažādi smagās mūzikas koncerti, turklāt veselu gadu Fonoklubs bija mūsu mēģinājumu telpa. Izmantojām arī kluba aparatūrul jo iesākumā pašiem nebija nekā. Esam atvērti un būtu gatavi palīdzēt jauniem censoņiem, tāpēc lieniet ārā no pagrabiem un dodiet ziņu par sevi!

Nesen publicējāt savu pirmo dziesmu „The Past Is The Past”. Kā jums veicas ar darbu pie pirmā EP?

“The Past Is The Past” lielākajai grupas daļai bija pirmā studijas pieredze. Saprotot, ka nemaz tik neiespējami dziesmu ierakstīt nav, septembra beigās atgriežamies studijā. Plānots sagatavot vēl dažas dziesmas. Pagaidām neapgalvojam, ka tas būs EP. Vairāk gan ierakstītas dziesmas pašiem, varbūt kādu arī publicēsim – laiks rādīs. Galvenais, ka ar šo ierakstu piedalīsimies Latvijas HC vēstures veidošanā.

Ja jums būtu jāizvēlas kāda dziesma, ko kaverēt, kura tā būtu un kāpēc?

Vispār esam kaverojuši vairākas dziesmas. Nedomājam pie tā apstāties, taču šobrīd vairāk domājam par savām dziesmām. Spēlējot citu grupu dziesmas, sajūtamies pacilātāki, līdz ar to rodas jaunas idejas un lielāka iedvesma strādāt pie oriģinālā materiāla.

Kad varam sagaidīt „Spit It Out” uz skatuves?

Pagaidām koncerti nav plānoti. Paši arī nepiesakāmies, bet, ja mūs aicina, visbiežāk neatsakam. Ar prieku koncertējam jebkur. Neatkarīgi vai tas būtu klubs ar visu nepieciešamo aparatūru, vai vienkārši telpa, kurā nekas netiek apskaņots.

Kas ir jūsu varonis? Brīva interpretācija – sākot no Latvijas lepnuma, līdz Supermenam?

Ivars Ķirsis, jo, mūsuprāt, viņš ir Latvijas hardcore krusttēvs. Nācis no Raiskuma tumšākā meža. Didzi un Krengu tieši viņš iepazīstināja ar hardcore mūzikas novirzienu, dalījās ar kasetēm un CD.

Paldies par sarunu. Varbūt ir kaut kas ko vēlaties pateikt Alternative.lv lasītājiem?

Gribētos vairāk hardcore grupas Latvijā. Gribētos, lai tās visas turētos kopā - būtu vairāk koncerti. Tāpat gribētos, lai uzrastos entuziasti, kuri tos rīkotu, piemēram, Smiris un Skoča no „Circle Pit Shows” ir lielisks piemērs! Būtu jauki, ja vairāk notiktu dažādas diskusijas alternative.lv forumos, jo, atceroties šo portālu 10 gadus atpakaļ, tieši šeit pulcējās lielākā daļa hardcore, punk, ska publikas, kas dalījās ar informāciju, linkiem, bildēm, jautājumiem utt. Radās diskusijas, kas veicināja scēnas attīstību.

Vēl vēlamies pateikt, ka sen visiem ir skaidrs - nekad neatpelnīsim naudu, ko esam iztērējuši par aparatūru, ko nevienā brīdī nenožēlojam. Mēs spēlējam sava prieka pēc, grupa ir labākais relaksācijas veids, lai atslēgtos no dzīves rutīnas. Domājam, šāda situācija ir lielākajai daļai grupu. Veidojiet savas blices, paziņojiet par tām domubiedriem. Kaut vai ierakstot to alternative.lv forumā.

Vēl vēlamies pieminēt Mārtiņu Sasonkinu (vokālists bijušai Cēsu hardcore grupai More Than Talking). Mēs viņu uzskatām par mūsu dalībnieku, jo tieši savu lielāko impulsu ieguvām brīdī, kad viņš pievienojās kā otrais vokālists. Pēc stulba atgadījuma Mārtiņš pagaidām nevar turpināt vokalizēt. Tiesa, ierakstot dziesmu „The Past Is The Past”, nelielu partiju Mārtiņš iedziedāja. Pagaidām nav zinām vai viņš kaut kad varēs uz pilnu slodzi, dalot ar Kristapu partijas, dziedāt Spit It Out sastāvā. Cerams...

Protams, paldies Alternative.lv džekiem, ka atdzīvināja šo portālu un vēlam tam augt, un nekad vairs neaizvērties! Šī ir mūsu kopējā platforma, novērtēsim to!

Lejuplādē „Spit It Out – The Past Is The Past” šeit! 

Ja esi no jaunas vai arī ne tik jaunas grupas un gribi tapt pamanīts - raksti uz alt [at] alternative.lv ar norādi "Spotlight".

Lasi vēl

Komentāri

Kristaps Lejins 10.09.2013. 12:22
Es nebiju intervijā, tāpēc arī nevarēju paskaidrot, kāpēc Spit It Out.
Spit It Out nozīmē nepaturēt savu viedokli, emocijas sevī, bet parādīt tās pasaulei.
Nestāvēt malā un neklusēt kā vienaldzīgam mietpilsonim.
sirmais gulbis 10.09.2013. 12:35
Pašreiz LV īsti nav neviena harizmātiska, spēcīga HC flagmaņa, kas saturētu kopā scēnu, radītu ko jaunu un iedvesmotu citus. Vecie riffi, klišejiskie teksti, tie paši cilvēki 23 dažādās grupās - pamatīga stagnācija, diemžēl, realitāte. Jaunā HC paaudze lielākoties izvēlas karbjkoru un hermofrodītismu, kas neizbēgami rada riebumu vecajiem. Tā nu kuļamies, kā vardes pa piena kannu!
Parediģēt tekstu un palabot gramatikas kļūdas gan varēja pirms publiskošanas:
"impūlsu", "pūlcējās", "krustēvs", neskaitāmi liekie/iztrūkstošie komati...
Katamarans 11.09.2013. 10:03
Piekrītu, ka vajadzētu izķert kļūdas, bet varēji pateikt arī kaut ko labu.
Saturs, manuprāt, šeit spēlē daudz lielāku lomu, nekā pareizrakstība.
Gramatiku gan vajadzētu autoram nedaudz piemācīties klāt. No offence.
skinhead boys 11.09.2013. 23:38
tik gramatiski kljuudainu rakstu veel nebiju lasiijis.bet tas taa. saturs galvenais. priecee, ka kaadam veel patiik nyhc + veel atceras vecaas labaas lv hardcore grupas - non skid (hope dies last), one voice un ca(ca bija laba, bet kaut kas tomeer pietruuka). veel droshi vien laba bija distorted youth, bet es esmu aizmirsis kaa vinji speeleeja. es hardcore ikdienaa neklausos, bet ljoti cienu sho muuzikas stilu. veiksmi dzhekiem no spit it out! lai popularizee hardcore!
Interesanti lasīt, ka Ķirsis ir HC krusttēvs :) Sveiciens Mārčam, lai turās! ;)

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.