INTERVIJAS

Alternative.lv spotlight: Sidechain Retreat

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 07.06.2013. 10:56
Visi, kuri vismaz pa laikam mēģina izrauties uz kādu koncertu, ir saskārušies ar problēmu, kad apskatot pasākuma afišu, rodas viens vienīgs jautājums - kas tie tādi?! Lai palīdzētu gan klausītājiem, gan spēlētājiem, esam radījuši jaunu rubriku - spotlight. Ja esi no jaunas grupas un gribi tapt pamanīts, šī varētu būt Tava iespēja. Bet ja esi klausītājs, kurš vienmēr meklē jaunu skaņu - "Alternative.lv Spotlight" būs viena no vietām kur to atrast. Lai pieteiktu grupu, raksti uz alt [at] alternative.lv ar norādi "Spotlight".

Pastāstiet nedaudz par sevi, Kas jūs tādi esat un no kurienes nākat? Kā izveidojās Sidechain Retreat?

SR - Sidechain Retreat ir grupa no Rīgas. Tās dalībnieki: Pavels - vokāls, Aleksandrs - ģitāra, Jans - bass, Rodions - bungas, ir spelejuši/spēlē paralēli tādas grupās kā Sandtrout, Trendkill Method, Distant Light, Bad Luck Brian, Snobrand. 

Sidechain Retreat izveidojās diezgan spontāni, ģitārists Aleksandrs un bundznieks Rodions izdomaja paspēlēt kopā ātru un niknu hardkoru un ierakstīja vienu dziesmu, lai paklausītos, kā tas viss vispār skan. Kaut kā iepatikās, tāpēc izdomājām turpināt.

Kā izveidojies Grupas nosaukums un ko tas simbolizē?  

SR - Visa mūsu dzīve, visi notikumi, fiziskie un garīgie processi, cilvēku likteņi - tas viss veido vienu milzigu ķēdi, kurā katrs atsevišķs notikums, vai katra cilvēka solis, ir savstarpēji saistīts. Mūsu eksistence ir ļoti stipri piesieta pie tās ķēdes un ir ļoti grūti izrauties no tās, vārdu sakot, izkāpt no tā vilciena un sākt meklēt savu ceļu. Tas nav viegli, jo pārsvarā cilvēkiem nav vēlmes, ir bailes izrauties no pierastās sistēmas, kura istenībā apdraud cilvēka dzīvi un liedz dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un cīnīties par savām tiesībām. Sidechain Retreat – simbolizē atkāpšanos no sistemas, no pierasta dzīvesveida.

Nesen esat pašrocīgi ierakstījuši un palaiduši tautās albumu.  Kāds jums likās viss tas process un kā jūs vispār nonācāt līdz šādam solim?  

SR - Mums bija interesanti izveidot ierakstu pilnīgi DIY apstākļos, vienkārši ar saviem spēkiem, ierakstīt dziesmas ko esam sacerējuši, un padalīties ar cilvekiem. Mēs cenšamies mūsu dziesmās ielikt dvēseli, kaut kādu tādu patieso niknumu un mums liekās, ka tāds „pagraba” ieraksts varētu labāk to atspoguļot, nevis ideāli ierakstītas partijas un sterils mikss. Jo tagad ir ļoti maz tādu grupu, kas cenšās pasniegt klausītājem kādu savu ideju vai domu, galvenais ir dabūt treknu skaņu un izdomāt tādus tekstus ko paši nevar saprast. 

Paši sevi dēvējat par ultimatīvā hardcore/punk grupu. Kāds ir jūsu pašu ultimāts?  

SR – Ultimatīvs, mūsu gadījumā, nozīme to, ka SR nepakļaujas sabiedriskajam uzskatam. SR tektos tiks atspoguļota tāda realitāte, kādu mēs to redzam, un tas var radīt domstarpības. SR neatbalsta nevienu no galveniem manipulācijas rīkiem – politiku un reliģiju, jo tas ierobežo cilvēka brīvību un liek viņam dzīvot bailēs. Politiskā doktrīna piespiež patērēt vairāk un vairāk, lai justos laimīgs, bet nekontrolējamā patērēšana novedīs pie tā, ka cilvēce galu galā apēdīs pati sevi. Šīs globālās problēmās atspoguļojas Sidechain Retreat lirikā.  

Kādas ir jūsu muzikālās ietekmes? Kuras vietējās vai ārzemju blices uzskatāmi rāda tikpat lielu mugurkaulu kā jūs?

SR - Grūti izdalīt kādās konkrētas grupas, jo protesta sauciens ir saklausāms visdažādākos mūzikas stilos.

Runājot par roka novirzienu, tad mums nāk pie sirds daudz kas - sākot no Immolation, Behemoth u.t.t. līdz Soulfly, Rage Aginst The Machine, (həd) p.e.

Latvijā, mūsuprāt, spilgtāka grupa, kurai ir „iekšā” savs unikāls tēls, viennozīmīgi ir Skyforger.

Ja būtu jāizvēlas kāda dziesma ko kaverēt? Kura tā būtu un kapēc?   

SR - Tagad strādājam pie pāris dziesmiņām, kuras ir ļoti pazīstamas smagas mūzikas piekritēju vidū, bet tās, pagaidām paturēsim noslēpumā. Koncertos noteikti tās spēlēsim.

Iestājies siltāks laiks un sākas āra koncertu un festivālu sezona. Kad varam sagaidīt tuvāko Sidechain Retreat desantu uz skatuves? 

SR - Šogad Latvijā vasarā diemžēl nenotiek tik daudz festivālu kā iepriekšējos gados, bet dažus koncertus vasarā noteikti nospēlēsim! Drīzumā info parādīsies mūsu profilā facebook’a un arī draugos.

Kas ir Jūsu „Varonis” ? (brīva interpretācija – sākot no Latvijas lepnuma līdz Supermenam).

SR - Mūsu varonis ir jebkurš cilvēks, kurš nebaidās darīt to, ko viņš grib, brīvi izteikt savas domas, un kuram nav kauns par to, kāds viņš ir.


Vai ir kādi pēdējie vārdi, ko gribiet nodot Alternative.lv lasītājiem? 

SR - Pateicamies portālam Alternative.lv par publicitātes iespēju un novēlam katram, atrast savu īsto ceļu dzīvē. 

Lasi vēl

Komentāri

ljooti interesanti . no kur vini ir ?
"deep" lirikas :D :D
Primitīvā lirika visu sabojā.
White Trash 12.06.2013. 02:35
Pirmie kucēni jāslīcina - gan jau tiks arī līdz izsmalcinātākām lirikām. Galvenias, ka muzikāli puiši stāv galvastiesu pāri vietējiem korščikiem.
Jā, noteikti piekrītu tam, ka instrumentālās prasmes šiem džekiem ir labā līmenī un līdz ar to ne visai veiksmīgās lirikas ir ietērptas labā muzikalājā pavadījumā.
Par liriku runājot - varbūt nevajag tās rakstīt angļu, bet dzimtajā valodā, jo vismaz pēc rakstam pievienotās dziesmas spriežot, lirikas autoram ir visai ierobežots vārdu krājums angļu valodā. Un rezultāts man škiet nepārliecinošs, kas nekādā veidā nemodina manī nemiera garu un vēlmi izd**t banku sistēmu. Nekāda naida, tikai viedoklis un kritika par dzirdēto.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.