INTERVIJAS

7 no 70: Roberts Cēris no Rebel Riot

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 11.04.2018. 11:15
Alternative.lv turpina mini interviju sēriju ar nosaukumu “7 no 70”, kuras ietvaros Latvijā zināmi un ar mūziku saistīti cilvēki atbild uz septiņiem, ne pārāk nopietniem jautājumiem no 70 jautājumu gara saraksta, pašiem nezinot, kādi šie jautājumi būs.


Šoreiz uz jautājumiem atbild Roberts Cēris.

Roberts, paralēli darbībai grupā REBEL RIOT, pasniedz ģitārspēli dažāda vecuma entuziastiem, galvenokārt bērniem un pa retam izpalīdz grupai Rūsa, aizstājot viņu ģitāristu prombūtnes laikā.

 

Izvēlies septiņus skaitļus no 1 līdz 70.

Roberts: 11, 19, 27, 34, 45, 59, 62.

11. Mežonīgākākais notikums tavā koncertdzīvē?

- Ar grupu REBEL RIOT nospēlēti daudzi simti koncertu. Visus uzreiz, protams, grūti atcerēties. Ir bijušas dažādas jezgas, pat traumas. Pirms dažiem gadiem Liepājas Fontaine Palace klubā, noslīdot no bungu paaugstinājuma, pārsitu apakšstilbu, atraujot ādu ar gaļu gandrīz līdz kaulam. To pamanīju tikai beksteidžā pēc nospēlētā koncerta, kad asinis tā pavairāk jau sūcās caur biksēm.

Vēl atmiņā labi saglabājušās dažas uzstāšanās pirms vairākiem gadiem, kad bijām izdomājuši jautrības labad aicināt drosmīgākos skatītājus pievienoties uz skatuves koncerta noslēguma dziesmās. Sutas Balss festivālā laikam bija visjestrākais no gadījumiem. Koka konstrukcijas skatuve šūpojoties knapi noturēja visu to cilvēku baru. Cerējām vismaz pabeigt dziesmu, bet skaņotāji gan ne - nogrieza visu apskaņošanu. Un skatuve visiem bija tomēr jāpamet jau apsargu pavadībā. Bet festivāla galvenais organizators Gintars, kā jau sirdī mākslinieks, šo mūsu triku novērtēja.

Kaut ko līdzīgu reiz sarīkojām arī klubā Melnā Piektdiena, kas redzams šajā video.

 

 

19. Kas tevi tracina visvairāk?

- Visvairāk mani tracina agri celties. Cik nu varu atļauties, cenšos no tā izvairīties. Vēl ļoti tracina, kā ir iekārtojies mūsdienu Rietumu pasaules sabiedrības modelis, kur visi cenšamies pēc iespējas veiksmīgāk apjāt viens otru. Bet nu, no otras puses... bez tā mūsu ik diena noteikti būtu pavisam citādāka. Varbūt nebūtu arī rokenrola.

27. Vai tu esi kādreiz kādu piekrāpis, lai iegūtu sev no tā labumu?

- Kādus gadus atpakaļ mēdzu vasarās spēlēt Vecrīgā uz ielām. Ar savu paviršo ģitārspēli, bet skaļo rīkli un laikam savdabīgo harizmu tomēr kaut kā izdevās reizēm tīri labi nopelnīt. Jāatzīst, ka katru dienu gan laikam negribētos to darīt. Nopietnākās krāpšanas shēmās īsti laikam neesmu iesaistījies.

34. Kas ir visu laiku labākā videospēle?

- Ui… Gribētos pieminēt daudzas. Viena no klasikām, kas vēl šodien varētu aizraut gandrīz jebkuru - slavenais krievu izgudrojums Tetris. Starp citu, mēs to regulāri atdarinām, kad dodamies uz koncertiem, cenšoties pēc iespējas kompaktāk piekrāmēt bagāžniekus ar ģitārām, pastiprinātājiem, bungām un citām mantām.

Bērnība 90ajos, protams, nebija iedomājama bez oranžajiem kārtridžiem (Super Mario, tanciņi utt.). Tad nāca SEGA, no kuras daudzas spēles tika pielāgotas arī datoram. Aizrāva, piemēram, oriģinālā Prince Of Persia spēle, kuru spēlēt bija kā skatīties kādu bojeviku vai šausmeni. Ģeniāla spēlīte ir Flashback (1992.g.), kas ir nedaudz līdzīga iepriekš minētajai, tikai stāsts noris futūristiskā vidē.

No datorspēlēm arī pieturos pie oldskūla: vecie oriģinālie FALLOUT (1. un 2. daļa), UFO jeb X-com, Monkey Island. 

45. Labākais dzēriens pasaulē ir… Jo….?

- Alus. Jo vienkārši garšo. Esmu gan ļoti izvēlīgs.

59. Kas ir tavs sapņu darbs?

- Kopš bērnības vienmēr ir fascinējusi ideja ceļot kosmosā, piemēram, kā uz kāda no Star Trek seriāla kuģiem. Utopiski un varbūt nereāli. Bet katram savs. Arī rokgrupā spēlēt vienmēr ir bijis viens no sapņiem.

62. Virsraksts, kuru tu esi šodien ievērojis ziņās?

- Masu mediju ziņas no mazām dienām vienmēr ir riebušās. Un arī šobrīd tās lasu un skatos reti. Bet nevarēju nepamanīt fragmentu no tikko kā notikušās R.Vējoņa vizītes ASV Baltajā namā, kur Tramps aicināja Vējoni ar frāzi "Pick a reporter, please!" komunicēt ar presi, kas mūsu prezidentam laikam bija par sarežģītu... Nu kā to visu var vispār uztvert nopietni?!

 

Rebel Riot 16. aprīlī, Melnajā Piektdienā iesildīs beļģu speed/thrash grupu Evil Invaders, 28. aprīlī uzspēlēs Moka Metal Crew - Rebel Riot un vēl dažu grupu kopīgi rīkotajā pasākumā klubā ONE ONE, bet Maijā dosies dažu koncertu izbraukumā uz Somiju.

 

Bet jau 21. aprīlī Rebel Riot viesosies Jelgavā, uzstājoties Alternative.lv Mūzikas balvas 2018 koncertā kopā ar apvienību "Ghettozloba".

 

Lasi vēl

Komentāri

Vau, viņš tajā fotogrāfijā dara, kā Džimijs Hendrikss. Stilīgais džekiņš. Kā jums šķiet, ja es savas grupas nākošajā koncī iznīcināšu savu ģitāru, tas no malas neizskatīsies vnk sasodīti awkward? Lai gan pofig, kā izstās no malas, ja fotkā to nevar pateikt.
apstaigā mūzikas instrumentu veikalus, varbūt viņiem ir kādas bojātas, atgrieztas ģitāras, paķer pa lēto, varēsi taisīt lētos trikus koncertos, pīplam patiks, bildes arī neizpaliks.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.