INTERVIJAS

7 no 70: Mārtiņš Vilnītis no Nova Koma

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 15.08.2017. 13:00
Alternative.lv turpina mini interviju sēriju ar nosaukumu “7 no 70”, kuras ietvaros Latvijā zināmi un ar mūziku saistīti cilvēki atbild uz septiņiem, ne pārāk nopietniem jautājumiem no 70 jautājumu gara saraksta, pašiem nezinot, kādi šie jautājumi būs.

Mini interviju sēriju turpinām ar vietējā garāžroka trio Nova Koma un grupas Tvērumi basistu  – Mārtiņu Vilnīti.

Kopš atgriezās Rīgā 2014. gada nogalē, Mārtiņš ir darbojies dažādās grupās, fotografējis koncertus, taisījis plakātus, nesen ar grupas biedru Jāni Kalvānu iesācis podkāstu "Viss ir slikti, ar Mārtiņu un Jāni".

Jānis: Izvēlies septiņus skaitļus no 1 līdz 70.
Mārtiņš: 37, 41, 47, 53, 59, 61, 67.

 

37. Ja tev būtu jāsacer reklāmas džingls - kam tas būtu?

- Es gribētu sacerēt aizstājošo džinglu tam, kas šobrīd skan Galerija Centrs reklāmās. Katru reizi, kad es tur ieeju pačurāt vai nopirkt etalonu, jāklausās džezs, kas pats par sevi būtu normāli, ja to nenoslēgtu 2 griezīgas saksofona solo taktis, ko noteikti ir sacerējis kāds maniaks.

 

41. Kurš priekšmets skolā tev nepatika visvairāk?

- Sports, jo biju nūģis ar gariem matiem. Cik varēju, tik negāju. Futbolā stāvēju vārtos, lai nav jāskrien tik daudz, un tāpēc, ka nemācēju spert pa bumbu. Vienīgais, kas tā puslīdz sanāca, bija volejbols, visticamāk garuma dēļ.

 

47. Kas ir tavs dīvainākais ''talants''?

- Es varu apturēt žagas ar gribasspēku, bet es to nevaru izdarīt, kamēr eju vai runāju, tāpēc man ir aizdomas, ka man neviens netic.

 

53. Ēdiens, kuru tu vēlētos izņemt no apgrozības?

- Anīss. Sākot ar lakricu un beidzot ar visām falšajām konfektēm, kuras izskatās garšīgas, garšo labi, un tad ieslēdzas anīsa pēcgarša, un vienīgais veids, kā no tās tikt vaļā, ir kaut ko apēst, bet vienīgais, kas tev ir pie rokas, ir tās pašas anīsa konfektes...

 

59. Kas ir tavs sapņu darbs?

- Valdes loceklis svarīgā firmā, kas pati tiek galā, tāpēc varu bez stresa, spiediena un termiņiem pievērsties visam pārējam. Matraču testētājs būtu forši, ja to varētu apvienot ar datorspēļu testētāja pozīciju un picu degustatora amatu. Pirms pāris gadiem aizdomājos, ka milzīgajām korporācijām, kas ražo 20 dažādus kaķu barības zīmolus, noteikti ir pašiem savs fotogrāfs, kas fotografē tikai kaķus. Ja tāds darbs eksistē, tad noteikti tas.

 

61. Ja tava dzīve būtu seriāls, kas būtu tās theme song?

Lou Reed - Perfect Day, jo labs mikslis ar pozitīvo un bēdīgo. Perfect Day var lietot gan nopietni, gan paņirgājoties par to, kā pašam neiet. Apsvēru arī Robbie Williams - Feel, bet tas tomēr pārāk noslīpēts izklausās.

 

67. Cik ierakstu tev pieder?

- Maz, jo ikdienā visu straumēju Spotify kopš 2013. gada. Ir viena ImKa plate, viena Deep Purple plate, Ādmiņu 4 izlase, ĢIT izrādes Āda skaņu celiņš, pa vienam no manu grupu izdotajiem diskiem. Istabas stūrī stāv putekļaina čupa ar kasetēm, dziļi datorā varētu būt 2-3 albumi no Bandcamp. Pagājušogad nevarēju sagaidīt, kad Toms Jorks salīgs ar Spotify, tāpēc nopirku digitālo albumu Radiohead - A Moon Shaped Pool.Grupa "Nova Koma" nupat izdeva minialbumu "Zem cita režīma", kura prezentācija notiks 17. augustā bārā "Nemiers". Digitāli EP pieejams populārākajos straumēšanas servisos un vietnē bandcamp.
Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.