INTERVIJAS

7 no 70: Ēriks Kazaks no Wendigo's Throne

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 31.10.2017. 11:00
Alternative.lv turpina mini interviju sēriju ar nosaukumu “7 no 70”, kuras ietvaros Latvijā zināmi un ar mūziku saistīti cilvēki atbild uz septiņiem, ne pārāk nopietniem jautājumiem no 70 jautājumu gara saraksta, pašiem nezinot, kādi šie jautājumi būs.

Šoreiz uz jautājumiem atbild perspektīvās brutal deathcore grupas Wendigo's Throne dalībnieks Ēriks Kazaks.

Ēriks bungas spēlē jau vairāk kā astoņus gadus un nodarbojas ar uzņēmējdarbību. Lai gan viņam darbs ir gandarījums, tas tajā pašā laikā traucē Ērikam 100 % uzmanības pievērst mūzikai un grupai. Kopā ar grupas biedriem ar apņēmību skatās tālākā nākotnē un ir pārliecināts, ka Wendigo's Throne nebūs tikai muzikāls projekts, kas kā liela daļa latvijas apvienību, pastāv aptuveni tikai vienu gadu.

Izvēlies septiņus skaitļus no 1 līdz 70.

Ēriks: 2, 14, 26, 43, 57, 60, 68.

2. Pankūkas vai omlete?

- Viennozīmīgi omlete, jo man patīk sajaukt lietas kopā, tāpēc mana šī brīža grupa Wendigo's Throne, eksperimentējot ar smaguma un neierobežota ļaunuma elementiem, daudzveidīgām ritma sekcijām, veido vienu lielu OMLETI smagās mūzikas cienītājiem.

14. Tavas dzīves labākā diena?

- Koncerta diena, kad jūtos muzikāli agresīvi noskaņojies un esmu gatavs sniegt maksimāli kvalitatīvu un baudāmu šovu. Svētie labie 4 metronoma sitieni, kura nobeigumā ir cowbells un pēctam visi mēs zinām, kas seko!

26. Vai tu kādreiz esi arestēts?

- Pagaidām neesmu, bet tas viss ir viegli sasniedzams. Liels troksnis, smaga mūzika un no kaimiņu puses zvans policijai.

43. Kādu superspēju tu sev gribētu?

- Kādu superspēju es sev vēlētos? Hmm... Es laikam izvēlētos nemirstību, lai varētu piedzīvot pasaules galu ar savām acīm!

57. Dīvainākā lieta, ko ņem līdzi tūrējot vai ceļojot?

- Tūrēs neatņemama sastāvdaļa ir grupas ģitārists, kurš pirms seta Mūs visus sakūda, bet pats sēž un dzer alu! Bet, kas tā būtu par nāves metāla performanci, ja ģitāristi nav iedzēruši un netaisa 360 spinu stompus, vaine? Bet kopumā braucot tūrēs, ceļojumos vienmēr galvas sāpe ir atcerēties paņemt visu vajadzīgo, taču priekš končiem ir tik daudz, kas vajadzīgs no bungu seta, ka ne dīvainām, ne parastām lietām vietas nepaliek.

60. Ko klausījās Tavi vecāki, kad tu biji mazs?

- Latviešu mūziku, pašus izpildītājus diemžēl es tieši precizēt nespēšu, bet pieļauju tādu domu, ka grupa "Jumprava", "Dzelzs Vilks" u.c viennozīmīgi bija vienas no tām grupām, kuras tika skandinātas!

68. Labākais metāla apetaizers ir...?

- Es varētu uz šo jautājumu atbildēt dienām un dienām, tāpēc pacentīšos, pēc iespējas īsāk raksturot "Savu metāla apetaizeru".
Es teiktu, priekš manis, tas ir viennozīmīgi spēks un tā saucamā "mūzikas valoda".
Protams, es pats esmu vairāk nosliecies uz smago žanru, jo tas man sniedz jaunas idejas priekš grupas, jaunas tehnikas, kuras manas ausis nav vēl dzirdējušas, ģitāru zemie toņi, kuriem pāri iet akcenti/blāsti/kardāns u.t.t

"Wendigo's Throne ir brutal deathcore grupa, kuras žanra ietvaros atrodami atmosfēriski baisi elementi,iznīcinoši smagas instrumentālas partijas, visas normas un ātruma robežas parkāpoši tempi un zverīgi agresīvs vokāls. . Tematiski blici vislabāk raksturo depresivitāte un ļaunums, kas dziesmās atspoguļojas kā pilnīga bezcerība, apsēstība ar ļauno un bezizejas sajūta. Uz doto brīdi Wendigo's Throne ir noslēguši savu koncertu darbību, lai iedziļinātos jaunā materiāla ieraksta procesā, kas top jau šobrīd un pamazām tiks pasniegts, pakāpeniski, klausītājiem jau tūvākajā nākotnē. Precīza informācija atrodama grupas facebook lapā."

Lasi vēl

Komentāri

Tik liels prieks redzēt, ka Latvijā ir šī grupa radusies, kuri ne tikai atgriež dedkora scēnu pie dzīvības, bet arī to atgriež ar kaut ko nebijušu!
Patiešām iesaku uz šo čaļu koncertiem iet, jo vilties viņi neliks!!!
Čaļiem tiešām izdodas, ne reizi vien pārliecinājos par to viņu koncertos. Žanru izjūt uz 10/10, bet pats galvenais liek tajā gan ko jaunu gan dveseli
klišejas, klišejas, klišejas...
Ko jaunu? Ierakstītajā dziesmā, nevarētu būt vairāk klišeju. Tiem, kam patīk šāda mūzika, patiks, bet nevajag muļķoties - te nav neviena oriģināla elementa. Čaļi, es ceru, ka jūs paši sev komentārus nerakstāt...
Tāpēc arī Latvijā jaunas grupas neizvēlas spēlēt kaut ko jaunu - jo tiek momentāli noniecināti un tas ir patiesi skumji, ka vietējie heito vietējos!
Paga, paga!! Latvijā grupas neizvēlas spēlēt ko jaunu, jo citas grupas kuras nav izvēlējušās spēlēt ko jaunu, bet kladzina, ka ir pionieri tiek apsauktas par to, ka klaji dirš un paceļ sevi nez kur? Neviens neheito, vienkārši ja jau spēlē detuhu, tad spēlē, bet nevajag kladzināt ka esi izgudrojis ko jaunu, ja citur to jau 15 gadus dara.
Guntars Račs 07.11.2017. 20:54
Visiem jau labpatīkas domāt, ka "mūs nevar ielikt viena žanra rāmjos, jo mēs visu ko sajaucam kopā un mums ir unikāls skanējums", lai gan lielākoties tas ir tālu no patiesības. Ja man samaksātu 1€ katru reizi, kad kāda grupa ko tādu paziņo, es varētu pamest darbu MicRecā.
Fakti nav heits, man patīk daudzas klišejas mūzikā. Lielais vairums grupu nevar sarakstīt oriģinālu vai pat puslīdz decent dziesmu un tas nav nekas slikts - no simts mēsliem izsijājās pāris ekselentas grupas. Tas gan nav domāts uzbrauciens grupai, vienkārši komentāri muļķīgi, gan jau čaļi paši saprot, ko spēlē, no kā un cik ļoti iespaidojušies. ;)
Un nevajag muļķības runāt - jaunas labas grupas visi gaida ar atvērtu muti, tādas gluži vienkārši ir ļoti maz. Noliek, ja ir par ko nolikt...
Priekš latvijas pat vairāk kā OK. Gribētos gan dzirdēt vēl kādu gabalu. Šis tā īsti līdz galam nepārliecināja.
Elita Mīlgrāve 09.11.2017. 22:10
Jā, Guntar, simtprocentīgi pievienojos Tev!
Neko oriģinālu nedzirdēju. Tipiski garlaicīgs deathcore.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.