INTERVIJAS

5 jautājumi grupai Once Upon

Vents Feldmanis 09.08.2019. 14:18
Savulaik viena no aktīvākajām un aktuālākajām pašmāju metāla grupām "Once Upon" pēc ilgākas pauzes sniegs savu pirmo uzstāšanos jaunā sastāvā, iesildot amerikāņu metalcore leģendas "Unearth" .

Lai vairāk uzzinātu par grupu, iemeslu pauzei un nākotnes mērķiem, uzdevām 5 jautājumus ģitāristam Edgaram Meijeram.

Pagājis diezgan ilgs laiks kopš grupa kur manīta, taču jau šajā nedēļas nogalē "Once Upon" uzstāsies tepat "Melnajā Piektdienā", iesildot smagsvarus "Unearth". Kāds bija iemesls ilgajai pauzei, iespējams gaidāma spēcīga atgriešanās?

Iemesls ilgākai pauzei bija tāds pats, kā vairumam grupu – pārorganizēšanās un sastāva maiņa. Dzīve ir diezgan neparedzama un dažādu personīgu un ģimenisku iemeslu dēļ pagājušā gada vasarā palikām divatā ar mūsu vokālistu Artūru. Negribēdami procesu neapdomīgi sasteigt, pilnā sastāvā Once Upon “pielasījām” tikai šī gada pirmajā pusē.

Par to, cik atgriešanās būs spēcīga, ne mums spriest, bet skatītājiem un klausītājiem, kas ieradīsies 11.augustā Melnajā Piektdienā.

Karjeras laikā "Once Upon" paspējuši spēlēt uz dažādām diezgan prestižām skatuvēm kā "W:O:A MetalBattle 2017" 'WackenOpenAir" festivālā, kā arī "Bloodstock 2014" u.c. Kā šīs pieredzes iespaidojušas grupu, kas visvairāk iespiedies atmiņā?

Visvairāk, protams, atmiņā iespiedušās ir emocijas, kas rodas piedaloties šāda mēroga pasākumos. Sākot no paša ceļa uz UK un Vāciju (abos gadījumos braucām ar mašīnu), kas pats par sevi ir piedzīvojums, beidzot ar neredzētiem pūļiem skatuves priekšā, skatuves kultūru, kā arī pieredzi un kļūdām, kas liek nevis nolaist rokas, bet mācīties no tām, mainīties un pilnveidoties.

Grupa eksistē jau kopš 2012. gada, pastāstiet par tās pirmsākumiem! Kā izveidojās stils, kompozīcijas, kādas bija grupas noskaņas un ambīcijas?

Šis ir pārāk garš stāsts, lai izplūstu sīkumos, bet, kā saka, “longstoryshort” – Once Upon šo gandrīz septiņu gadu laikā ir diezgan pamatīgi mainījies gan fiziski, gan muzikāli, kas ir neizbēgami, bet nebūt ne slikti. Cauri sastāva maiņām esam pamainījuši savu mūzikas novirzienu uz smagāko pusi, kaut gan tajā pašā laikā ir viena lieta, kas nekad nav mainījusies un nekad arī nemainīsies – mūzika, ko rakstām ir melodiska un dinamiska. Vienmēr tam, ko radām, esam špricējuši klāt arī, piemēram, post-roka elementus, kas ļauj klausītājiem brīdi atvilkt elpu un noslaucīt sviedrus,  lai ar jaunu jaudu ietu iekšā nākamajā skaņdarba posmā.

Ja runājam par ambīcijām - tās vienmēr ir bijušas augstas un vienmēr ir tēmēts pēc iespējas vairāk par sevi likt zināt ārpus Baltijas robežām. Diemžēl, vēl pagaidām tas nav pilnvērtīgi izdevies, protams, ar atsevišķiem izņēmumiem. Mācāmies no kļūdām, cenšamies tās vairs atkārtoti nepieļaut, mainām pieeju tam, ko darām un maršējam tālāk.

Kādas ir galvenās grupas iedvesmas, no kurienes rodas ritmi, melodijas un kompozīcijas? Kādās noskaņās rodas dziesmu vārdi un par ko tās vēsta?

Mūzika un teksti rodas pakāpeniski, tajos ieliekot mūsu katra ikdienas sajūtas un pārdzīvojumus. Tas viss ir dzīvu cilvēku emociju apkopojums. Kas ļoti dārgs un tuvs mums, ko iepazīt ļaujam arī saviem klausītājiem un skatītājiem. Katrs koncerts ir emocionāli atmosfērisks piedzīvojums un katra uz skatuves pavadītā sekundes desmitdaļa baro mūs un mūsu fanus, kas rezultātā rada tādu kā simbiozi, spēcīgu enerģijas apmaiņu starp mums un klātesošajiem.

Debija mini albums‘’Morningstar’’ dienasgaismu ieraudzīja pirms diviem gadiem. Klīst baumas par pārsteigumiem no grupas rudenī kā arī, iespējams, jaunu materiālu jau koncertā ar "Unearth". Kādus jaunumus var sagaidīt no "Once Upon" tuvākā un tālākā nākotnē?

Par jaunu materiālu koncertā – taisnība. Izpildīsim vienu dziesmu no jaunā repertuāra. Kā jau iepriekš minēju, uz skatuves būs redzamas arī jaunas sejas – pie bungām sēdēs Vladimirs Vojevodins, mans pārinieks ģitārspēlē būs Germans Čirksta un par zemajām frekvencēm atbildēs Mihails Ļevjakovs.

Par citiem jaunumiem, gan, pagaidām paklusēšu.

 
ASV metalcore grupa „Unearth” Latvijā viesosies otro reizi, prezentējot savu jaunāko albumu „Extinction(s)”. Grupas pirmais koncerts Latvijā bija 2009. gadā, iesildot grupu „Chimaira”.

Ieeja klubā no plkst 19:00, koncerta sākums 20:00.

Biļetes iepriekšpārdošanā ticketshop.lv vietnē.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.