ALBUMU APSKATI

Video apskats: Frailty - Ways of the Dead

Video apskats: Frailty - Ways of the Dead 4

Vieni no Latvijas smagās mūzikas skatuves ilgdzīvotājiem Frailty ar pēdējo albumu Ways of the Dead veikuši nelielas izmaiņas savā iesāktajā doom metal maršrutā.
Gené Kruppa vēl ir šeit

Gené Kruppa vēl ir šeit 5

Smiltene Latvijas HC skatuve mūsdienās ir viens no karstākajiem punktiem. Šajā pavasarī "Gené Kruppa" ir ielikusi vēl vienu pamatakmeni albuma formātā, lai nostiprinātu savas pozīcijas šajos ierakumos.
Židrūns un tas, ko nevar nest - mazāk panku, vairāk mūzikas

Židrūns un tas, ko nevar nest - mazāk panku, vairāk mūzikas 4

Gadiem ejot uz priekšu, arvien biežāk nākas sev uzdot jautājumu, kurš ir tas brīdis, kad kāda muzikālā apvienība vairs nav vienkārši veca grupa, bet nu jau to piedienētos dēvēt par leģendāru. Priekš Židrūna tas laiks varētu būt pienācis.
Pašmāju grupa Pulse of Nebulae izdod debijas albumu

Pašmāju grupa Pulse of Nebulae izdod debijas albumu

Pašmāju metālmūzikas projekts "Pulse of Nebulae" laiduši klajā savu debijas albumu ar tādu pašu nosaukumu.
Hesitation Wounds – Awake For Everything

Hesitation Wounds – Awake For Everything 2

Supergrupas, solo karjeras vai blakus projekti. Šie kādu konkrētu mūziķu darba atvasinājumi bieži vien sākumā uz papīra liekas iespaidīgi. Kad beidzot šis garadarbs sasniedz klausītāju, nereti nākas vilties, jo tas, kas sagaidīts, nebūt nav tas, uz ko tika tik ļoti cerēts. Arī šajā gadījumā kastītes sastāvs ir diezgan vilinošs...
Dowager – Title Track

Dowager – Title Track

Kamēr pasaules alternatīvā prese, runājot par emo/screamo revival, kā flagmaņus liek Saosin, CROOKS un Underøath, post-hardcore magnāti At the Drive-In un pat Glassjaw tuvākajā laikā sola jaunus albumus, īstie darba rūķi slīpē mazo skatuvju dēļus un spodrina žanru patiesos vairogus. Vieni no šiem rūķiem slēpjas zem nosaukuma Dowager.
Sanctimony - Unholy Five

Sanctimony - Unholy Five

Īsi pirms Sanctimony ilgi gaidītā albuma Unholy Five iznākšanas, alternative.lv piedāvā Ģirta viedokli par jauno materiālu.
I L L A - ap to stundas laiku pirms rītausmas

I L L A - ap to stundas laiku pirms rītausmas 6

Ir tāds vecs sakāmvārds – kas lēni nāk, tas labi nāk. Liepājnieku "I L L A" pirmais albums ar nosaukumu "ap to stundas laiku pirms rītausmas", ir nācis diezgan lēni. Bet vai labi?
Anna Kijevā – Māsa

Anna Kijevā – Māsa 4

Ir daļa Latvijas mūziķu, kuri turpina radīt lielisku mūziku, atdodot to klausītājiem bez maksas un liekām ceremonijām. Pašmāju trio “Anna Kijevā” to turpina darīt vienkārši nepārspējami.
Slayer - Repentless

Slayer - Repentless 4

Ja kādam radās šaubas par to, vai Slayer spēs turpināt un radīt jaunu materiālu pēc pamatsastāva dalībnieka un galvenā ideju ģeneratora Džefa Hanemana nāves, tad jaunais grupas veikums Repentless skaidri visiem parāda, ka tas ir iespējams!
Refused - Freedom

Refused - Freedom 3

“They told me that the classics never go out of style, but they do, they do. Somehow baby, I never thought that we do too." Tā iesākās Refused klasiskais 1998. gada albums The Shape of Punk to Come. Nepilnus divus gadu desmitus vēlāk, Refused gribēja pierādīt, ka viņi vēl joprojām nav zaudējuši savu stāju. Bet vai tā ir?
Brutal Assault ieskaņas: Rosetta - Quintessential Ephemera

Brutal Assault ieskaņas: Rosetta - Quintessential Ephemera

Vai pieredzējuši post-metal dinozauri var radīt ierakstu, kas pārmaiņas pēc liek vairāk smaidīt un sajust sevī pēc iespējas vairāk saules, nevis taustīties pašapziņas nostūros, kur gaisma tā arī nekad neiespīd? Rosetta ar savu piekto studijas albumu pierāda, ka var.
Albuma apskats: V/A - Priekšnams [Radio SWH raidījuma izlase]

Albuma apskats: V/A - Priekšnams [Radio SWH raidījuma izlase] 2

Pēc paziņojuma par raidījuma "Priekšnams", kurā vairākas grupas guvušas plašāku auditoriju, atgriešanos radio viļņos, piedāvājam kavēties atmiņas ar kādu pavisam senu albuma apskatu.
Skyforger Senprūsija: Tik daudz pūliņu pielikts, tik daudz izdarīts

Skyforger Senprūsija: Tik daudz pūliņu pielikts, tik daudz izdarīts

Katra Skyforger albuma iznākšana ir ļoti nozīmīgs brīdis Latvijas mūzikā. Viņu albumi varētu kalpot pat kā atskaites punkti latviešu metālmūzikā, un katrs no tiem ir pievērsis plašu uzmanību gan Latvijā, gan arī ārpus tās robežām. Pēc piecu gadu aktīvas strādāšanas Skyforger ir pabeiguši darbu pie albuma Senprūsija.
la Querelle - Home, a beautiful place to get lost

la Querelle - Home, a beautiful place to get lost 3

Ja esi noguris no visiem "kōriem" un pārmaiņas pēc gribās kaut ko lirisku, bet ar spēcīgu muzikālu pavadījumu, šis albums, kas tapis Kanādas franciski runājošajā daļā, Kvebekā, varētu būt tev tieši laikā.
Mono - Rays Of Darkness

Mono - Rays Of Darkness 1

Pavisam nesen Rīgā viesojās Japānas post-roka kvartets MONO un atrādīja piepildītām ĢIT telpām savu jaunāko dubulto albumu The Last Dawn / Rays Of Darkness. Vai trešo reizi viesojoties Rīgā, MONO klausītājiem varēja nodrošināt kaut ko jaunu un līdz šim nebijušu?
Every Time I Die – From Parts Unknown

Every Time I Die – From Parts Unknown 3

Vai daudzu gadu pieredze savienojumā ar pasaulē skaļāko mūsdienu hardcore/metalcore producentu ir garants nepārspējamākajam albumam grupas karjerā? Atbilde uz šo jautājumu jāmeklē katram pašam, bet es teiktu, ka nē.
Deodium - Saules Kalpi

Deodium - Saules Kalpi

Viens no KLANG 2014 izpildītājiem, Latvijas smagā metāla grupa "Deodium", vēl 2012. gada izskaņā laida klajā savu pirmo minialbumu "Saules kalpi". Par to šoreiz arī neliels stāsts.
Albuma apskats: Legacy ID - Genesis

Albuma apskats: Legacy ID - Genesis 10

Ko darīt, lai atkoptos pēc vasaras saulgriežiem? Gribi pēc iespējas ātrāk aizmirst Līgo dziesmas un jūties izsalcis pēc kaut kā, kas varētu novērst tavas domas no tradicionālā ķimeņu siera, kas tev jau apnika aizpagaišējā gadā? Paņem kumosiņu progresīvā metāla, kumosiņu alternatīvā roka un kumosiņu no „Kumosiņa” – sanāks dienas recepte – Legacy ID debijas albums Genesis.
Wardruna – Runaljod – Yggdrasil

Wardruna – Runaljod – Yggdrasil 2

Senskandināvu misticisma apvīta skaņu glezna, noslēpumains ceļojums laikā un telpā - tā īsumā varētu raksturot visai savdabīgās norvēģu apvienības Wardruna pagaidām vissvaigāko ierakstu "Runaljod – Yggdrasil".
Lapas: 12345678910

JAUNUMI

PASĀKUMI

18.okt
trešdiena

WILD Arrows [USA], Ette Enaka [CHE]

Depo, Vaļņu iela 32, Rīga
19.okt
ceturtdiena

Oceanwake (FIN) + Catalepsia

Depo, Vaļņu iela 32, Rīga
20.okt
piektdiena
21.okt
sestdiena

Rock`N`Space Autumn Meeting

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
21.okt
sestdiena

Gené Kruppa + NEKAD

Aptieka, Mazā Miesnieku iela 1, Rīga

FORUMS