VIETAS

NOASS

Biedrība “Kultūras un mākslas projekts NOASS” ir radošās inteliģences apvienība, kas darbojas jau piecpadsmit gadu un ir viena no vecākajām nevalstiskajām laikmetīgās mākslas un kultūras organizācijām Latvijā. 2005. gadā biedrībai tika piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Viens no galvenajiem NOASS mērķiem ir piedalīties Latvijas un Eiropas mūsdienu kultūras vides veidošanā.

Galvenokārt, mēs atbalstām laikmetīgās mākslas projektu realizēšanu pilsētvidē, padarot mākslu par rīdzinieku un pilsētas viesu ikdienas sastāvdaļu. Turklāt mēs jau vairākus gadus piedalāmies mūsdienu mākslas foruma “Baltā nakts”, “Rīgas svētku” un “Starptautiskās Muzeju nakts” pasākumu veidošanā, kā arī realizējam individuālus projektus. Līdz šim esam producējuši ar kustīgo attēlu saistītus mākslas notikumus tādu starptautisku kultūras pasākumu ietvaros kā “Francijas pavasaris” (2007) un “Vācijas kultūras mēnesis” (2008).

Pēdējo gadu laikā Kultūras un mākslas projekts NOASS aktīvi iesaistījies starptautisku projektu realizēšanā, par vienu no saviem uzdevumiem izvirzot Latvijas laikmetīgās kultūras popularizēšanu Eiropas līmenī. NOASS ir viens no aktīvākajiem Eiropas neatkarīgo kultūras centru tīkla (TEH – Trans Europe Halles) biedriem, tāpat aktīvi darbojas Eiropas kultūras centru tiklā (ENCC – European Network of Cultural Centres). Aktīvi iesaistāmies arī Eiropas brīvprātīgajā darbā, regulāri sūtot kandidātus no Latvijas pieredzes apmaiņā uz organizācijām citās valstīs.

NOASS pirmās aktivitātes Andrejsalā tika uzsāktas 2006. gadā, kad tika izveidots Latvijas Naivās mākslas muzejs. Muzeja darbības mērķi ir naivās mākslas autoru darbu vākšana, to saglabāšana, pētīšana un popularizēšana. Muzeja uzdevums ir nākamajām paaudzēm saglabāt naivās mākslas kultūrvēsturisko mantojumu un izmantot to iedzīvotāju izglītošanas darbā. Īpašu vērību pievērš mūsdienu Latvijas naivās mākslas gleznotāju, tēlnieku un citu nozaru darbu apzināšanai, saglabāšanai un pamata ekspozīcijas izveidošanai muzejā.

Kopš 2009.gada biedrība “Kultūras un mākslas projekts NOASS” uzsāk mākslinieku rezidenču programmu. Galvenā rezidentu mītne atrodas Andrejsalā (Andrejostas ielā 4) bijušajā Muitas ēkā, kas tagad ir ieguvusi nosaukumu – A.Rezidences. Lai uzņemtu vairākus rezidentus vienlaicīgi tiek piedāvāts arī studijas tipa dzīvoklītis A.Kalniņa ielā un kopš 2011.gada vasaras divus rezidentus var izmitināt NOASS otrajā stāvā.

NOASS kontakti

AB dambis 2, Rīga
dzintars@noass.lv
+371 29474401

NOASS pasākumi pievieno pasākumu

Alternatīvi pasākumi šajā vietā tuvākajā laikā nav gaidāmi. Ja tomēr ir - dod mums ziņu!