PASĀKUMI

13.sep
ceturtdiena

Soulfly

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
13.09.2012. 20:00

«Enslaved» ir jau astotais Soulfly studijas albums, no kuriem visi debitējuši ASV Billboard albumu topa divsimtniekā, kā arī analoģiskos pārdotāko albumu topos citās valstīs. Jaunais ieraksts ir konceptalbums, kurš veltīts verdzības tēmai — sākot no antīkās Romas gladiatoru cīņām, turpinot ar abu Ameriku paverdzināšanu, un līdz pat mūsdienu tipiskajai parādu verdzībai, kurā nonākušas veselas valstis. Līdz ar to, sekojot tēmas smagumam, «Enslaved» ir pats ātrākais un smagākais no visiem Soulfly albumiem, tomēr nekur nav pazuduši arī grupai raksturīgie brazīliešu un citu tautu etniskās mūzikas ritmi Kā vienmēr, Soulfly zina, par ko raksta dziesmas — grupas līderis Makss Kavalera kopā ar brāli Igoru ir auguši ārkārtīgi nabadzīgos apstākļos Belu Orizontes graustu rajonos Brazīlijas vidienē, līdz kļuva par pasaulslaveniem mūziķiem astoņdesmito gadu beigās ar savu pirmo grupu Sepultura.

Kā jau Soulfly mūzikas attīstībā pierasts, Makss Kavalera (vokāls/ritma ģitāra) uz jaunā albuma ierakstu daļēji nomainījis grupas sastāvu — tagad bez Ill Niño un Cavalera Conspiracy dalībnieka Marka Rizzo (soloģitāra/vokāls) Soulfly spēlē arī Tonijs Kamposs (bass/vokāls), kurš paralēli ir esošais vai bijušais dalībnieks arī Static-X, Ministry, Prong un Asesino, kā arī bundzinieks Deivids Kinkeids (iepriekš — Borknagar, Malevolent Creation). Šādā sastāvā grupa kāps arī uz «Melnās Piektdienas» skatuves.

Koncertā bez «Enslaved» dziesmām skanēs arī hiti no iepriekšējiem albumiem — «Eye for an Eye», «Umbabarauma», «No», «Back to the Primitive», «Seek’n’Strike», «Prophecy», «Frontlines», «Blood Fire War Hate» un citi. Tradicionāli Soulfly šoviem, tiks izpildītas arī dažas dziesmas, kuru sarakstīšanā savulaik Makss Kavalera piedalījās, vēl būdams Sepultura dalībnieks — Soulfly izpildījumā sagaidāmas tādas dziesmas kā «Refuse/Resist», «Roots Bloody Roots» un «Beneath the Remains/Dead Embryonic Cells».

Komentāri

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.