PASĀKUMI

11.feb
sestdiena

Elizabete Balčus

Live Art, Valmiera, L.Laicēna 2a
11.02.2017. 22:00

Koncerta/performances sākums uz 22:22, ieejas biļete 3 eiras, no 18 gadu vecuma.

ELIZABETE BALČUS no kolāžveidīgām žanru pretējībām rada neo-psihodēlisku drīmpopu, kas ir melodisks un eksperimentāls vienlaicīgi. Performancē valdošais nemiera gars teatrālā veidā apvieno frīdžeza flautas improvizācijas, pārpasaulīgu vokālu, elektroniskus bītus, kamermūzikas elementus un maģiskus noslēpumu gličus; Kā viens no daudzajiem Elizabetes instrumentiem ir īsti augļi un dārzeņi, kas transformējas sintezatorā un rada skaņas. Viņas performance ir tikpat apdullinoša, cik tā ir valdzinoša. Skaņu un kustību papildina arī VJ Oore reālā laika vizualizācijas.

2016.gada nogalē Britu izdevniecības paspārnē nāca klajā Elizabetes albums “Conarium”, kas ir nominēts Latvijas mūzikas ierakstu balvai “Zelta mikrofons” 2017 kā labākais alternatīvā vai indie popa albums. “Conarium” jau izskanējis dažādās radiostacijās un guvis labas atsauksmes Anglijā, Jaunzēlandē, Austrijā, Beļģijā. Mūzikas žurnālisti salīdzina Elizabetes mūziku kā kaut ko starp Bjorku un Cocteau Twins. Kembridžas radio “Cambridge 105” Elizabetes albums pat ierindojies starp 25 labākajiem albumiem, kas izdoti 2016.gadā, esot trešajā vietā. Savukārt mūzikas apskatnieks Sandris Vanzovičs “Neatkarīgajā Rīta avīzē” atzinis, ka “Conarium” ir labākais, kas pēdējā laikā dzirdēts latvju avangarda mūzikā.

https://soundcloud.com/elizabete-balcus
www.elizabetebalcus.com

Īpašais viesis : pirms performances starpdisciplinārā māksliniece Sabīne Moore izrādīs “Zīmētās skaņas performanci”, veidojot lielformāta zīmējumu, kas vienlaicīgi funkcionēs kā īstā laika oscilators un sintezators, radot skaņu no kustības un attēla. Savukārt projekcijās esošais zīmējums tiks papildināts ar virtuālām līnijām, kas noslēdz figūras.
[Ilgums: apmēram 10-15 min.]

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.