ZIŅAS

Vēsturiski attēli un interesanti fakti no Pita Andersona karjeras

Alternative.lv 10.08.2015. 12:59
Kaut arī vairumam mūzikas cienītāju nav jāskaidro Pita Andersona nozīme Latvijas rokmūzikas vēsturē, Alternative.lv izlēma atlasīt dažus, iespējams, lasītājiem vēl nezināmus faktus no mūziķa biogrāfijas.

- 1959. gadā, mācoties tolaik Rīgas Elektromehāniskajā tehnikumā, Pits piebiedrojas tehnikuma pašdarbības mūzikas grupai kā pianists. Pirmā dziesma, ko viņš nodzied uz skatuves ir no rokenrola klasikas - Little Richard "Long Tall Sally".

- Mācības Elektromehāniskajā tehnikumā ātri izbeidzas – Pitu uzskata par antikomunistisku elementu ar izteiktu noslieci uz Rietumu "pseidokultūru". Visam punktu pieliek tehnikuma vestibilā it kā "nejauši" sadauzītais Ļeņina krūšutēls.

- 1964. gadā tiek izveidota grupa "The Melody Makers". Tās sastāvā bija Zigmunds Lorencs, kuram pirmajam visā Latvijā bija īstā amerikāņu Fender Stratocaster ģitāra.

- 1972. gadā Pits saņēma uzaicinājumu piedalīties "Rock’n’Roll Revival Show" Londonā, Anglijā, vienā festivālā ar Jerry Lee Lewis, Little Richard, Chuck Berry, Fats Domino, Bill Haley un citām zvaigznēm. Padomju institūcijas neatļāva Pitam braukt uz Angliju. Pat līdz šim laikam viņš glabā biļeti un festivāla plakātu, ko viņam atsūtīja draugi no Lielbritanijas. 

- Septiņdesmito gadu emigrācijas vilnī arī Pits nolemj pamest PSRS. Piecas reizes sniedzis dokumentus izbraukšanai, piecas reizes viņš saņēma atteikumu. Mūziķim sākās depresijas un izmisuma gadi, kā rezultātā 1977. gadā viņš sāka 23 dienu ilgu badošanos.

- Astoņdesmitajos gados, kad Pits atgriezās Latvijā, viņš izlēma dibināt jaunu grupu. Tika mainīti gan mūziķi, gan nosaukumi. "Rock And Roll Band", "Dopings", "Rock Arhīvs" un visbeidzot "Arhīvs" jeb "Archieves", kas kļūst par patstāvīgu un stabilu apvienību.

- 1985. gada decembrī Pitu pirmo reizi parāda Latvijas TV tiešraidē no "Sporta Laureāta" pasākuma.

- Plaša intervija ar Pitu Andersonu ir iekļauta BBC dokumentālajā filmā ar nosaukumu "Sweet Mystery Of Rock’n’Roll". 

- 1993. gadā amerikāņu režisors un scenarists Pols Hegis (Paul Haggis), Pita dzīves stāsta iedvesmots, nolemj Rīgā uzņemt filmu "Red Hot" ar tādu slavenību, kā Donalds Sazerlends, Armins Mueller-Stāls un Baltazars Getti piedalīšanos. Ar filmas uzņemšanas grupu Rīgā no Kanādas toreiz ieradās arī pavārs Mārtiņš Rītiņš un viņa palīgs Elmārs Tannis. Abi pēc filmēšanas palika uz dzīvi Latvijā.

Jau vēstīts, ka 9. augustā Latviju pāršalca ziņa, ka populārais Latvijas rokenrola mūziķis Pits Andersons lūdz palīdzību savas dzīvības glābšanā

Lasi vēl

Komentāri

Cik zinu psihatriskā slimnīcā viņš ārstējās no alkoholisma
Pedeejos gados Pita Andersona Muzicessanas izpildijumi ir Lloti kolosaali.
Pasaules izpilditaaju augstaa liimeni.
Man ir Pita Andersona glezna ellaa 100* 80 cm Llot gribu Pita autografu uz taas gleznas,tur vinnss ir attelots ar gitaaru.
Paliidzeet Pitam ir katra pilsonna gods!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

12.dec
ceturtdiena

Eluveitie, Lacuna Coil, Infected Rain

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
12.dec
ceturtdiena

Mortons

Autentika, Bruņinieku iela 2 Riga
13.dec
piektdiena

Piektdiena, '13.

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
13.dec
piektdiena

Tesa un Židrūns

Ādmiņu iela, Ādmiņu iela 4, Rīga
13.dec
piektdiena

Pūķa Gars

Ansamblis, Robežu iela 38 Riga, Latvia

FORUMS