FORUMS

Kas notiek ar mūziku un mākslu Latvijā.

Korn- lol 14.09.2016. 17:02
Nu tam īsti nav nozīmes bet situācija ir dirsā galīgā Latvijā valsts neattīstās iet uz grunti.
lol 14.09.2016. 14:33
Man gan liekas, ka vienīgie, kas Liepāju uzskata par roka galvaspilsētu ir liepājnieki... Pop-roka/šlāgera/Līvu galvaspilsēta varbūt...
Korn- lol 13.09.2016. 21:09
Es vienkārši uzskatu ka Liepāja ir Latvijas Rokmūzikas galvaspilsēta.
Lai gan pēc tā ko redzēju kad pagaišnedēļ biju Liepājā sirds tā kā aptekās uz ielām tukšums vienīgi trīs vārnas sastāda kompāniju.
vienīgais pozitīvais jaunums ir ka atkal ir atvēries metālistu veikals Tarantula.Saprotu ka Liepājā ir traki visās sfērās.Bija Rīgā Tāda skaistas vietas kā route66 un Roks cepurē baigi pietrūkst to abu vietu viņas bija fenomenāli foršas vietas \m/
lol 12.09.2016. 11:07
Uzņēmējiem pilnīgi pajāt uz klubiem, ja pēc tiem nav pieprasījums un no tā nav peļņa. Un ja neesi Justs vai arī kāda cita glorificēta miskaste, šaubos, ka kāds vēlēsies investēt klubā tā vai tā. Un priekš kam Liepājā? Tev ir kādi dati, kad tur to cilvēkiem vajag?(gribās neskaitās)
Korn- lol 11.09.2016. 21:03
Pilnībā piekrītu par visu uzskatu ka vajag atjaunot Liepājas dzintaru bet vajadzētu to atjaunot Liepājas pludmalē.
Uzņēmējiem vajag būvēt jaunus klubus un būvēt tos tā lai mūziķiem būtu vēlme spēlēt proti maksāt mūziķiem par uzstāšanos.
lol 08.09.2016. 20:25
Pavisam vienkārši - ir pieprasījums (reāls pieprasījums, kad cilvēki iet uz koncertiem un prasa vēl, nevis sēž netā un čikst, ka nav pasākumu), tad arī ir koncerti un mūziķiem ir stimuls ieguldīt naudu un laiku, lai spēlētu šos koncertus, kur ja ne samaksās, tad vismaz būs iespēja nospēlēt pieklājīgam cilvēku skaitam.
Uz visiem jautājumiem izņemot ''Un ko vispār vajag vai nevajag?'' var droši atbildēt - jā! Runājot par izklaidi nav nekādi ''vajag'', ir ''gribas''. Cilvēkam vajag ēst, dirst un gulēt, lai nenomirtu'n shit. Aiziet uz koncertu var gribēt, bet tā nav vajadzība. Acīmredzot, vai nu cilvēkiem nav gribēšanas spēlēt mūziku un iet uz koncertiem vai arī citas iegribas un vajadzības ir svarīgākas.
Nerunāsim par to, ka alternatīvās mūzikas fani ir diezgan dažādi. Vienam patīk bleķis otram ņumetāls. Uz citu žanru pasākumiem viņi neiet. Tas nozīmē, ka, ja tu uzrīko bleķa pasākumu, tev ir jāsavāc pilna zāle ar bleķa faniem. Un šādas ''fanu grupas'' ir daudz un salīdzinoši mazas.
Un kā cilvēks, kas jau gadus 5us ir spēlējis grupās, rakstījis mūziku un centies izveidot kaut vienu stabilu projektu varu pateikt, ka regulāri savākt 5us purnus vienā telpā, kopistiski to finansēt, cerēt, ka visi būs gatavi strādāt un vispār atrast cilvēkus, kas grib dzirdēt un spēlēt to pašu, ko tu, ir elle. Uz to mazo cilvēku skaitu, kas ir LV, ir ļoti maza iespējamība, ka atradīsi 4us cilvēkus, kuri grib spēlēt to pašu ko tu, tāpat kā tu. Tādēļ tiem meklēti visādi kompromisi un tādēļ LV ir tik daudz sūdainu grupu, kas izjūk pēc pāris gadiem.
Nopelnīt ar to nevar un ja cilvēku uz koncertiem nenāk, tad, ko jūs gribat? Jūs savā brīvajā laikā darāt kaut ko, kas patērē ievērojamu porciju no jūsu laika, finansēm un galu galā, nenes nekādu gandarījumu? Kad jūs pēdējo reizi esat nopirkuši vietējo mūziķu mūziku?
Viss ir likumsakarīgi, nesaprotu šito debīlo čīkstēšanu ''man vajag šo, es gribu to''. Un nav tā, ka koncerti nenotiek, notiek, bet, ja tur nespēlē grupas, kas tev patīk, varbūt tev vnk nepatīk neviena vietējā grupa un tad jau nav par ko čikstēt...
---> lol 08.09.2016. 12:11
tad kas notiek? Dzīvojam valstī, no kuras pazūd cilvēki? Vai arī pazūd viņiem interese par muzonu? Nevienam neko nevajag vai arī te nav, kas nodrošina to, ko vajag? Un ko vispār vajag vai nevajag?
lol 07.09.2016. 18:38
Katamarān - neviens nestrīdas par to kādi cilvēki uz ielas redzami. Un ticu, ka tas kā tev ērtāk arī visiem dziļi pie dirsas, Problēma ir tajā, ka nav pasākumi uz kuriem iet, jo nav cilvēku, kas uz tiem iet.
j 07.09.2016. 15:26
Katamarān, interesanti, vai organizatoriem un grupām arī ir 'ērtāk', kad cilvēki var ērti stāvēt otrajā rindā un sūkt aliņu? :D
Katamarans 07.09.2016. 14:36
Nu nav jau obligāti jāpiedzen pilns purns ar rinķiem lai klausītos metālu. Tas, ka uz ielas neredzās, nav nekāds rādītājs.
Par pameklējumu protams gan var diskutēt, bet man kā koncertu apmeklētājam, pat brīžiem ir ērtāk, ka nav pārāk daudz ļaužu. Labāk tā, nekā reizēm palikt aiz durvīm un klausīties caur logu.
C 06.09.2016. 22:45
Nav tik traki, asprātīga repa projekti rodas viens pēc otra – nākotne ir drošās rokās!
Korn 04.09.2016. 10:52
Turklāt pats interesantākais ka vairums cilvēki pat akordus normāli nemāk spēlēt par mūzikas teoriju nemaz nerunāsim.
Gadus atpakaļ cilvēkos bija baigais stimuls lai zaurētu mācītos un strādātu laikam latviešos nav vispār stimula mūzikā lai ko darītu.
Cilvēki gāju uz koņčiem un stiloja tagad uz pirkstiem uz ielas var redzēt metālistus, rokerus, gotus un pankus.
lol 31.08.2016. 19:50
Mūzika un māksla ir laba dzīves līmeņa indikators. Acīmredzot cilvēkiem nav ne laika, ne līdzekļu ražot mūziku tāpat kā potenciāliem klausītājiem nav laika un līdzekļu, lai patērētu mūziku.Nav pieprasījuma, nav produkta.
XXX 30.08.2016. 09:50
Es uzskatu, ka normālas grupas neredz koncertos tikai tāpēc, ka nav jau vairs kur spēlēt.
Ja uz koncertu atnāk 20 cilvēki, tad motivācija spēlēt ar laiku zūd.
AA 11.08.2016. 12:25
Fontaine šogad aizgājis sviestā.
Būtu tu bijis Labā Dabā 2016 panku skatuvē, mainītu savas domas.
Korn 11.08.2016. 07:26
Bet Tempus un Darva ir divas grupas.
Mans priekštats veidojas no reālās situācijas.
Izņēmumi ir vienmēr, bet paskatieties uz lietām šādi Liepājas Dzintarā pirms gadiem vēl pirmspēdējā uztājās ļoti daudz grupu.Bija daudz labu grupu Fontaine, bet tagad Fontaine Rock Festival uzstājas Ozols, camon Ozols taču ir reps un sūdīgs pie tam.Praktiski es neredzu nevienu sakarīgu grupu nedz festos nedz klubos.Rodas sajūta ka vienkārši nav cilvēki un ir vieni vienīgi pensionāri.
Protams tas ir mans viedoklis bet kur pie velna ir pazuduši goti, panki metālisti praktiski izskatās, ka viņi ir izmiruši Latvijā.
AA 10.08.2016. 21:56
Nu gan! Ir grupas, un veidojas arī jaunās blices. Piemēram, biju pārsteigts par Post-metal grupu Tempus no Saldus. Viņi končos nav manīti, bet albums jau ir. Un tas nav vienīgais piemērs. Tā kā, nav ko spriest pēc tā, ko redzi priekšnamā, paskaties uz sāniem un ieej dziļāk. Vispār nez kāpēc, rodas iespaids, ka tu jau kādu laiku nedzīvo Latvijā un mēģini spriest par priekšmetu pēc interneta resursiem, nevis reālās situācijas.
Korn 10.08.2016. 19:45
Kas ir noticis ar mūziku Latvijā.Pirms 7 gadiem bija iespēja izveidot brigādi tagad ne čiku ne grabu.Rodas sajūta ka cilvēkus neintresē ne mūzika ne māksla tikai pielieties.Pat ja atrodas cilvēki tie nejaudā komponēt rakstīt savas dziesmas, kas notiek ar šo tautu.Vai tiešām Rockmūzika un mūzika kopumā vairs nav aktuāla Latvijai, salīdzinot 80. 90. gadus bija ļoti daudz grupu ,bet tagad ir ļoti maz brigāžu.

Pievieno komentāru

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.