ZIŅAS

Rokfilmu Festivālu papildina grupas - apvienosies "Side of Pain"

Alternative.lv 04.08.2015. 17:45
Rokfilmu Festivālā, kas notiks no 14. līdz 16. augustam Cēsīs, gaidāmi arī koncerti. Īsi muzikālo apvienību priekšnesumi papildinās kinoseansus Vidzemes koncertzāles “Cēsis” lielajā zālē un daļa no grupām spēlēs koncertos dažādās Cēsu izklaides vietās katru vakaru.

Piektdien, 14. augustā, festivāla atklāšanā apmeklētājus priecēs grupa “Strapon” – jauna apvienība, kas spēlē rokmūzikas kaverversijas un sacer savas oriģinālkompozīcijas klasiskā smagā roka stilistikā. Viņi izceļas ne tikai ar enerģisku skanējumu, bet arī iemieso roka dzīvesstilu un attieksmi, atdzīvinot spēcīgākās pagājušā gadsimta rokmūzikas tradīcijas.

“Strapon” priekšnesumam un īsām organizatoru atklāšanas uzrunām sekos Kristiana Luhaera un Mareka Bērenta režijā tapušās filmas “Sešdesmitie. Sākums” prezentācija. Tā ir pirmā filma sērijā “Savējie sapratīs!” un vēsta par sešdesmitajiem gadiem Latvijas rokmūzikas norisēs. 

Vakara turpinājumā grupa uzstāsies Cēsu kafejnīcā “Mākslas Telpa Mala”. Koncertprogrammu papildinās vēl citas muzikālas apvienības un ieeja pasākumā, uzrādot Rokfilmu Festivāla biļetes būs par brīvu. Alternatīvs vakara turpinājums gaidāms bāros “Bazaar” – dziesminieks Andis Retējums, un klubā “Fonoklubs” – DJ Uldis Rudaks.

Nākošajā dienā, sestdienā, 15. augustā, pirmo dienas seansu, visai ģimenei veltīto filmu “Sprīdītis”, iedārdinās Andžeja Grauda bungu skolas mazie audzēkņi. Pulksten 16:00 koncertzāles lielajā zālē pirms filmas “Monstrcilvēks” seansa vieta tiks dota alūksniešu grupai “Leborio”. Dumpinieciski, nepaklausīgi un mazliet jocīgi, “Leborio” gan latviski, gan angliski dzied par apkārtējiem notikumiem, emocijām, reizēm arī tīrām muļķībām. Asi, trāpīgi un konkrēti, grupa nekaunās paust to, kas uz sirds un būs lieliska prelūdija filmai par somu supergrupu “Lordi”. Pēc šī koncerta uz ekrāna varēs atrast atbildi uz jautājumu “Ko “Lordi” izdarīja nepareizi?”

Sestdienas īso koncertu programmu koncertzālē noslēgs cēsnieki “Side of pain”. Grupa, kas dibināta tālajā 2003. gadā, atkal apvienojusies un tieši Rokfilmu Festivālā gaidāms viens no viņu pirmajiem priekšnesumiem jaunajā ērā. Spēcīgais savvaļas skanējums, kas radies, ietekmējoties no grunge, smagā roka un metāla, gaidāms kā atbilstošs filmas “Pilīm sadegot” ievads. Kino gabals vēsta par tiesvedības procesa smalkumiem, ko 2012. gadā piedzīvoja grupa “Lamb of God”, kad viņu vokālistu apsūdzēja fana slepkavībā. “Side of pain” vakara turpinājumā klausītājus pulcēs bārā “Bazaar”, ieeja bez maksas.

Svētdienas rītā gaidāms filmas jauniešiem “Mēs esam labākās!” seanss. Tā ir stāsts par trīspadsmitgadniecēm, kas vēlas dibināt pankgrupu. Atbilstoši filmas noskaņai, seansu iesāks pankgrupa “Freelancers” – puiši, kas 2007. gadā apņēmīgi dibinājuši grupu, kas ar savu izteikto Kalifornijas punk stila skanējumu guvusi atpazīstamību kā Latvijā, tā ārvalstīs. “Freelancers” nupat izlaiduši jaunu EP un ir gatavi pierādīt, ka pankmūzika nav mirusi. Garāka viņu uzstāšanās gaidāma tās pašas dienas vakarā “Mākslas Telpā Mala”, kas būs arī festivālu noslēdzošais pasākums.

Svētdienā gaidāms arī kāds cits kino mīļotājiem liels notikums: filmas par Bobu Dilanu “Es neesmu tur” seanss uz lielā ekrāna. To “iesildīs” īpašs viesis no Austrālijas, Igaunijā dzīvojošais solo mākslinieks “The Diamond Blow”. Puisis jau četrus ar pusi gadus dzīvo un strādā Tallinas pamestajā rātsnamā “Linnahall”, izveidojis savu ierakstu studiju “Linnahall records” un ir tikpat savdabīgs kā mākslinieks Bobs Dilans.

Visa Rokfilmu Festivāla programma un turpmākie muzikālie papildinājumi tajā atrodami mājas lapā www.rockfilmfestival.lv, bet biļetes iegādājamas www.ticketshop.lv

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

21.aug
trešdiena

Sudden Lights un Laika Suns brīvdabas koncertā Spīķeros

Spīķeri - radošais kvartāls, Maskavas iela 6 Riga
23.aug
piektdiena

Satarial in Riga // Stagnant Project

Republika, Pils iela 14, Riga, Latvia LV-1050
23.aug
piektdiena

Kas Tev Par Daļu koncerts

Leningrad, Kr. Valdemāra iela 4
24.aug
sestdiena

Rokfestivāls Vērte 2019

Rūjiena, Rūjiena
24.aug
sestdiena

Rock In Riga

Autentika, Bruņinieku iela 2 Riga

FORUMS