INTERVIJAS

Alternative.lv īsā saruna ar Kvelertak

Ģirts Tauriņš
ĢIRTS TAURIŅŠ 23.12.2013. 12:06
Alternative.lv piedāvā īsu sarunu ar Norvēģijas apvienības "Kvelertak" pārstāvi Erlendu Hjelviku.

Bieži vien ikdienā mums pietiek ar īsām pieklājības frāzēm, ko angliski saucam par small talk. „Kā tev iet?” vai „Ārā šodien slikts laiks!” ir tikai neliels ieskats šo īso sarunu konceptā. Tomēr tām ir ļoti svarīga nozīme, proti, tās apliecina mūsu eksistenci. Satiekot mūsu kaimiņu kāpņu telpā, mēs viņam nododam svarīgu informāciju – mēs vēl joprojām pastāvam.

Tas pats lielākā vai mazākā mērā notiek arī mūzikā. Mūziķiem ik pa laikam ir jādod ziņa apkārtējiem par savu eksistenci, lai neviens nepiemirstu par viņiem. Tā arī viena no lielākajām norvēģu grupām Kvelertak apliecināja savu esamību - grupas solists Erlends Hjelviks (Erlend Hjelvik) atbildēja uz pāris alternative.lv jautājumiem!

Ģirts: Pastāsti mums nedaudz par Kvelertak

Erlend: Mēs esam rock’n’roll/metāla grupa no Norvēģijas. Mēs grupā esam seši strādīgi cilvēki, un mūsu maskots ir pūce. Īsti pat nezinu, ko vairāk par mums stāstīt.

Ģ: Ko jūs esat pēdējā laikā darījuši?

E: Mēs tikko atgriezāmies no Amerikas tūres, kur spēlējām kopā ar High on Fire. Šī bija viena no labākajām tūrēm, ko esam jebkad piedzīvojuši. Lieliski skatītāji, izcilas grupas un cilvēki. Tagad beidzot izbaudām Ziemassvētku atvaļinājumu, urrā!

Ģ: Kāda ir sajūta tikt nominētiem Spelleman balvai (ekvivalents Grammy Norvēģijā – red.piez.)? 

Laba! Es domāju, ka mums ir diezgan lielas izredzes. Mēs ieguvām divas Spelleman balvas pirmajam albumam, vienu par labāko roka albumu un otru par labāko jauno grupu. Tāpēc būtu ideāli, ja iegūtu balvu par labāko metāla albumu! Nākamo reizi centīsimies tikt nominēti arī džezā.

Ģ: Kas ir nākamais ir plānā?

E: Atkal došanās tūrē. Janvāra beigās dosimies mēnesi garā izbraukumā pa Norvēģiju, Zviedriju un Somiju kopā ar tādām grupām kā The Good the Bad and the Zugly, Spiders un arī standup komiķi Dag Sørås. Tas noteikti būs interesanti, nevaru sagaidīt! 

Atvadoties Erlends atvainojas, ka nav bijis vairāk laika, jo ir grūti visu paspēt tūres laikā. 

*Mūžīgais klejotājs

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

14.nov
ceturtdiena

Head2down (SR) + Strapon

Depo, Vaļņu iela 32, Rīga
15.nov
piektdiena
15.nov
piektdiena

KUMOSIŅŠ

Ansamblis, Robežu iela 38 Riga, Latvia
15.nov
piektdiena

NUVO un Simia Sapiens (Šveice)

Melno Cepurīšu Balerija, Raiņa iela 28, Jelgava
15.nov
piektdiena

Evergreen Mars / Kafkaesque / Burning Dawn

Republika, Pils iela 14, Riga, Latvia LV-1050

FORUMS