ZIŅAS

Kafejnīcā Ļeņingrad svinēs Toma Veitsa jubileju

Leningrad 04.12.2018. 14:50
6. decembrī kafejnīcā "Ļeņingrad" notiks tradicionālās Toma Veitsa dzimšanas dienas svinības

Par ikgadēju un arvien kuplāk apmeklētu pasākumu kļuvušas arī leģendārā amerikāņu dziesminieka Toma Veitsa dzimšanas dienas svinības, kas notiek 6. decembrī alternatīvās mūzikas kafejnīcā "Ļeņingrad", Krišjāņa Valdemāra ielā 4. Šajā vakarā skan tikai un vienīgi Veitsa mūzika, turklāt gan dzīvā, gan ierakstītā veidā.

Par dzīvo neparastā dziesminieka Toma Veitsa dziesmu izpildījumu šoreiz parūpēsies grupa, kurā īpaši šim gadījumam būs saspēlējušies: blūzmenis, grupu "D11" un "Big Eye Bee" līderis Ints Bekers (vokāls, akustiskā ģitāra), grupas "Rīta stienis" dalībnieks Herbe Panks (basa ukulele, bekvokāls), grupās "Zāle" un "Rīta stienis" manītais Aivis Gailītis (čells) un grupas "D. Day's Family" mūziķis Kurmis jeb Pauls Kravalis (elektriskā ģitāra).

Repertuārā būs iekļautas dažādu laiku dziesmas, ieskaitot šā gadsimta smagā blūza grāvēju "Make It Rain", astoņdesmito gadu jestro hitu "I Don't Wanna Grow Up" un sirdi plosošo balādi "Jersey Girl", ko savulaik izpildīja arī aizokeāna rokzvaigzne Brūss Springstīns. Visām dziesmām būs sagatavotas maksimāli "Veitsiskas" muzikālās versijas, kas pieļauj dauzīšanos un netipisku krogus grupas skanējumu. Arī par Inta Bekera, kurš TV skatītājiem un vispār gardēžiem zināms arī kā omulīgais gaļas kūpinājumu meistars Intiņš, vokalīžu pietuvināšanos neparastajam Toma vokālam šaubīties nevajadzētu.

Pēc koncerta vakars turpināsies ar mūzikas žurnālista un dīdžeja Kaspara Zaviļeiska un kafejnīcas "Ļeņingrad" līdzīpašnieka Herbes Panka kolekcijās atrodamo Veitsa vinila plašu un kompaktdisku atskaņošanu, kā rezulātā būs nodrošināta gan atbilstoša izcilā mūziķa dzimšanas dienas sagaidīšana pusnaktī (viņš dzimis 7. decembrī), gan tematisks vakara turpinājums līdz pat aizsmakušajiem rīta gaiļiem.

Kā zināms, Toms Veitss ir leģendārs amerikāņu dziesminieks, kurš momentāni atpazīstams ar savu piesmakuši dobjo vokālu, kas gan mēdz pacelties arī līdz pārsteidzoši augstām intonācijām, un ikviena dvēseles stīgas aizkustināt spējīgām dziesmām. Veitsam, kurš mūzikas industrijā darbojas jau kopš septiņdesmito gadu sākuma, neeksistē mūzikas dalījums žanros un stilos, tādēļ viņa daiļradē saklausāmas ietekmes no diametrāli pretējiem skaņu pasaules nostūriem. Viņš zināms gan kā izcils blūzmenis un džezmenis, gan kā eksperimentālās mūzikas guru un, ja ļoti vajag, pat reperis, bet tajā pašā laikā arī lielisks melodiķis un ironiķis. Šogad Veitss kļūst 69 gadus vecs.

Koncerts sāksies pulksten 20, taču ikviens aicināts ierasties laikus. Garlaicīgi nebūs, jo kafejnīcā darbojas gan bārs, gan virtuve. Ieeja pasākumā bez maksass

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

25.jan
sestdiena

Zona, Baltais Ciemiņš, Nikotīņi

Depo, Vaļņu iela 32, Rīga
25.jan
sestdiena

Dark Nexus // Lureaway // Overcast Rain

Republika, Pils iela 14, Riga, Latvia LV-1050
25.jan
sestdiena

Blank | Black Medicine Tour

Melno Cepurīšu Balerija, Raiņa iela 28, Jelgava
25.jan
sestdiena

Nemiera Blice 2020 | Round 4

Nemiers, Rīga, Aristīda Briāna iela 9A
26.jan
svētdiena

Vinila svētdiena

Depo, Vaļņu iela 32, Rīga

FORUMS