PASĀKUMI

2.mai
ceturtdiena

CLEANING WOMEN (Somija)

Ģertrūdes ielas teātris, Ģertrūdes iela 101a, Rīga
02.05.2013. 20:00
5 Ls

2013.gada 2.maijā Rīgā uzstāsies leģendārs avangarda trio no Somijas – “Cleaning Women”

„Cleaning Women” jeb citplanētieši CW01, CW03, CW04 uz planētas Zeme nolaidās tālajā 1996. gadā …  Apvienības unikālo skanējumu veido apbrīnas vērts pašdarinātu instrumentu arsenāls apvienojumā ar 15 gadus izkoptu krāšņu fantāziju, kas nepazīst mūzikas žanru robežas. „Cleaning Women” zināmi ne tikai kā hipnotiska koncertgrupa, bet arī regulāri mākslas un kinofestivālu viesi, kas radījuši skaņu celiņus tādiem izciliem mēmā kino klasiķu darbiem kā S. Eizenšteina „Bruņukuģis Potjomkins”, F. Langa „Metropole”, Dz. Vertova „Entuziasms” uc. Grupai ir jaudīga koncertpieredze ne vien no tūrēm teju visās Eiropas valstīs, bet arī ASV, Kanādā, Krievijā un Ķīnā.

Rīgā „Cleaning Women” sniegs koncertu 2. maijā, Ģertrūdes ielas teātrī. Ņemot talkā par instrumentiem pārvērstus veļas žāvētājus, centrifūgas, urbjus, skārda kārbas un citus atribūtus, grupa rada elektrizēti muzikālu lādiņu, kur apdullinoši transa ritmi mijas ar tumši industriālu roku, dūmakainas tehnobalādes ar eksperimentālo skaņu mākslu un lipīgi dzirkstošs pagrīdes disko ar bardiskām somugru tautas meldijām. „Cleaning Women” skatuviskais šarms un video sets apvieno 80to gadu futūrismu un 20to gadu kabarē pulsējošo atmosfēru.

Ietekmīgais mūzikas žurnāls WIRE par „Cleaning Women”:

“”Cleaning Women” ir pārvērtuši avangardu deju mūzikā. Nākuši no performatīvās elektronikas galvaspilsētas Helsinkiem, „Cleaning Women” ierindojas starp neparastākajām un dinamiskākajām koncertgrupām. Sūtņiem no planētas Clinus piemīt bagāta muzikālā iztēle, kas apvieno ietekmes no industriālās un panku mūzikas, elektronikas, tehno un smaga disko roka. Dzīvajā viņi ir absolūts spridzeklis! Fantastiski.. pārsteidzoši oriģināls industriāla art house skanējums…”

Apvienības viesošanos Latvijā atbalsta Somijas vēstniecība Rīgā un ESEK fonds (Somija).

Koncerts notiks Ģertrūdes ielas teātrī (Ģertrūdes ielā 101a) 2. maijā plkst. 20.00, ieeja no plkst. 19:00.

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas Bezrindas.lv un galerijā ISTABA. Pirmās 50 biļetes pieejamas par īpašu cenu – Ls 5.00, vēlāk biļešu cena pieaugs. Uzmanību – uz šo koncertu tiek tirgots ierobežots biļešu skaits.

Komentāri

Григорий Гольденцвайг 18.04.2013. 16:04
Индустриальный лязг и вой, отголоски лапландских колыбельных, суфий и усмешка над технопопом; Cleaning Women нашли съезд с автобана, на который завели музыку Kraftwerk, - прямиком в параллельный мир, на планету роботов-уборщиц Cleanus. Самая остроумная антиутопия, самые зловещие плясовые, самые функциональные сушилки для белья!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

28.feb
piektdiena

Obscura {De} God Dethroned {Nl} + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
28.feb
piektdiena

Limp Bizkit

Arēna Rīga, Skanstes iela 21, Rīga
28.feb
piektdiena

Latviešu blūzroka leģenda - grupa "ALIS P"

Ansamblis, Robežu iela 38 Riga, Latvia
29.feb
sestdiena

Zig Zag - Blind Seagull (RU) - Jānis Irbe

Depo, Vaļņu iela 32, Rīga
1.mar
svētdiena

Stu Hamm Band (USA)

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv

FORUMS