PASĀKUMI

11.nov
sestdiena

Anathema / Alcest in Melna Piektdiena

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
11.11.2017. 20:00
No 20 EUR
Biļetes: ticketshop.lv

Klubā "Melnā Piektdiena" 11.novembrī Eiropas koncertturnejas ietvaros ar viesosies britu grupa "Anathema" un franču kollektīvs "Alcest" !

Angļu rock/metal grupa "Anathema" tika izveidota 1990.gadā. 1991. gadā grupa parakstīja četru albumu līgumu ar "Peaceville Records" un nākamajā gadā jau devās tūrē kopā ar "Cannibal Corpse".

1995.gadā notika nozīmīgas pārmaiņas - grupu pameta tās vokālists Darens Vaits (Darren White), kura vietu ieņēma ģitārists un, viens no trim grupā spēlējošajiem brāļiem - Vincent Cavanagh. Tas bija solis, kas "Anathema" radīto mūziku padarīja atmosfēriskāku, attālinot to no doom metal. Mūzikas stila maiņu var novērot 1996. gadā izdotajā albumā "Eternity", kurš krietni atšķīrās no iepriekš izdotajiem.

1999.gadā tika izdots albums ar nosaukumu "Judgement", iezīmējot "Anathema" pilnīgu aiziešanu no doom metal žanra, tā vietā koncentrējoties uz lēnāku, daudz eksperimentālāku mūziku. Jaunais skanējums nereti tiek salīdzināts ar "Pink Floyd", Jeff Buckley un "Radiohead". Šajā gadā grupu pameta tās taustiņinstrumentālists Martins Pouvels (Martin Powell), viņa vietā stājoties grupas "Cradle of Filth" sintezatoristam - Lesam Smitam (Les Smith). Īsu brīdi pēc albuma "A Fine Day To Exit" iznākšanas, grupu atstāja tās basģitārists Deivs Paibus (Dave Pybus), kurš ironiskā kārtā piebiedrojās "Cradle of Filth". Viņa vietu ieņēma Džeimijs Cavanagh.

2006.gadā "Anathema" palika bez ierakstu kompānijas, kad "Sony BMG" pārpirka tā brīža grupas mājvietu - "Music For Nations", bet, neskatoties uz to, "Anathema" publicēja dziesmas savā interneta mājaslapā un devās plašā Anglijas tūrē kopā ar "HIM".

Sadarbībā ar "Kscope" leiblu "Anathema" izdeva četrus albumus: "Hindsight" (2008) un "We're Here Because We're Here" (2010), "Weather Systems" (2012), "Distant Satellites" (2014)

Šobrīd kolektīvs laiž pasaulē savu jau vienpadsmīto albumu - "The Optimist" (2017). "The Optimists" ir sižeta turpinājums ieprikšējai platei "A Fine Day to Exit", kurā iznāca 2001.gadā. "Anathema" sola parsteigt savus skatītājus un prezentes jaunu koncertprogrammu Rīgā.

"Alcest" ir vinā no vadošiem metāl grupam Francijā, kura sākuma bija vokālista Neige blackmetal soloprojekts, bet pārtapa par eksperementālo post-roka un shoegaze kolektīvu. Kopumā, no 2000. gadā grupa izdeva piecus albumus, ka arī dažus longplejus un splitus. 2005. gadā iznāk albums "Le Secret", ar kuru "Alcest" sāk devēt par blackgaze žanra pamātlicejiem. Bet ceturtā "Shelter" (2014) albumā skaidri bija dzirdāms shoegaze žanrs, bet piektājā albumā "Kodama" (2016) viņa atgriežas pie pierasta blackgaze skanējuma.

Koncertā sākums plkst. 20:00, klubs atvērts no plkst. 19:00.
Biļetes iespējams iegadāties vietnē ticketshop.lv.

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

14.dec
ceturtdiena

Eschatos. ieraksta MÆRE atklāšana

Ģertrūdes ielas teātris, Ģertrūdes iela 101a, Rīga
14.dec
ceturtdiena

Gloria + Sub Scriptum, Fools On Parade

Depo, Vaļņu iela 32, Rīga
14.dec
ceturtdiena

Cats Park

Kaņepes Kultūras Centrs, Skolas iela 15, Rīga
15.dec
piektdiena

Solīds pasākums + Čipsis un Dullais

Depo, Vaļņu iela 32, Rīga
15.dec
piektdiena

FORUMS