ALBUMU APSKATI

Paradise Lost - Paradise Lost

FILTH 01.08.2012. 02:18
Šā gada sākuma, manuprāt, viena no labākajām doom/gothic grupām un, varētu teikt, ka arī doom un gothic metal žanru radītāji Paradise Lost plašākai publikas vērtēšanai izlaida savu desmito pēc kārtas studijas albumu ar pavisam vienkāršu nosaukumu - Paradise Lost. Pirms...

Šā gada sākuma, manuprāt, viena no labākajām doom/gothic grupām un, varētu teikt, ka arī doom un gothic metal žanru radītāji Paradise Lost plašākai publikas vērtēšanai izlaida savu desmito pēc kārtas studijas albumu ar pavisam vienkāršu nosaukumu - Paradise Lost.

Pirms diska izdošanas Paradise Lost solīja, ka jaunais albums būs atgriešanās pie vecajām saknēm, jo ar visai elektroniskajām relīzēm One Second un Host, PL zaudēja visai lielu fanu pulku, līdz ar to tādi albumi kā Believe in Nothing un Symbol of Life palika, manuprāt, visai nepelnīti nepamanīti. Jaunais disks patiesi iesākumā nedaudz atgādina Draconian Times, taču visu laiku nepamet sajūta, ka šis albums ir vecu vērtību atgremošana, pie kam ne pārāk kvalitatīva. Vienīgais, kas palicis nemainīgs – fantastiskie Mackintosh ģitāras solo gājieni. Kaut kur pazudusi tā smeldze, tā melanholija, kas bija raksturīgas šai leģendārajai grupai visas tās daiļrades laikā. Lai arī cik elektroniski, vai „metāliski” bija iepriekšējie albumi, tajos bija PL raksturīgais emociju lādiņš, detaļu noslīpētība, izsmalcināts aranžējums, taču šajā albumā tas viss nedaudz pieklibo. Var jau būt, ka tas saistīts ar nelielu krīzi grupā, jo no tās aizgāja ilggadējais bundzinieks Lee Morris, līdz ar to bungas šajā albumā iespēlē Jeff Singer, kas pirms tam spārdījis kastroļus tādās grupās kā Marquesa, Verra Cruz, Red Shift, Mockinbird, Crow Jayne Blue, Indigo Prime, China Beach, Kill 2 This un Blaze. Starp citu, varbūt kādam būs interesanti, Džefs kādā intervijā atbild „Biggest headliner must be Riga in Dec with PL” – arī mūsu mazā valstiņa pieminēta (notraušu skopo asariņu).

Visa albuma laikā ik pa laikam uzpeld nostaļģija, kad ieskanas zīmīgi motīvi no iepriekšējiem albumiem – simfoniskais intro dziesmai Don’t Belong, elektroniskais iesākums un klavieru izspēle dziesmā Redshift. Klausoties pirmo singlu Forever After visu laiku nepamet sajūta, ka kaut kur jau tas ir dzirdēts, nez kāpēc manā apziņā šī dziesma pārāk sasaucas ar singlu Erased no iepriekšējā albuma Symbol of Lyfe – klavieru intro, vienkāršs bungu ritms ar nelielu tehno piesitienu pirmajā pantiņā, absolūti identiska uzbūve... Lai arī cik skumji to atzīt – atražots produkts. Mans favorīts šajā albumā laikam ir dziesma Spirit, kas vienlaicīgi atgādina gan vecos PL, gan arī nez kāpēc asociējas ar Nirvana dziesmām. Arī dziesma Over The Madness ir visai ievērības cienīga, nerunājot jau par lieliskajiem string dub miksiem, kas vienkārši man norāva jumtu. Acīmredzot grupa labākās lietas atstājusi uz beigām.

Protams, lai progresētu ir jāmainās un PL to ir darījuši bieži, tas viņiem maksājis daudzu fanu lojalitāti, bet viņi tomēr nebaidās eksperimentēt, par to vien jau būtu jānoliec galva viņu priekšā.

Izdošanas datums: 03.03.2005.

Izdevējs: Bmg/Gun

Tracklist

  1. Don't Belong
  2. Close Your Eyes
  3. Grey
  4. Redshift
  5. Forever After
  6. Sun Fading
  7. Laws of Cause
  8. All You Leave Behind
  9. Accept the Pain
  10. Shine
  11. Spirit
  12. Over the Madness
  13. Don't Belong (String Dub Mix)
  14. Over the Madness (String Dub Mix)

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.