ALBUMU APSKATI

Deodium - Saules Kalpi

Vitālijs Lopatinskis
VITĀLIJS LOPATINSKIS 09.07.2014. 15:44
Viens no KLANG 2014 izpildītājiem, Latvijas smagā metāla grupa "Deodium", vēl 2012. gada izskaņā laida klajā savu pirmo minialbumu "Saules kalpi". Par to šoreiz arī neliels stāsts.

"Deodium" ir patiess retums mūsdienu grupu vidū - dziesmu teksti latviešu valodā, pie tam motīvi ir ar pagānu tematiku, kas neviļus liek grupas veikumu (vismaz "Saules kalpus") pielīdzināt veterāniem "Skyforger".

Vai Deodium spēj sastādīt nopietnu konkurenci smagsvariem? Pagaidām varbūt arī nē, bet pieteikums ir ambiciozs un daudzsološs. Jāsaka gan, ka acīmredzama stilistiskā atšķirība pamatīgi sarežģī korekti veikt šādu salīdzinājumu. Skaidrs ir viens, ka "Deodium" nebaidās ne no salīdzināšanas, ne no kritikas, bet gan veido savu unikālu skanējumu.

Uzmanību pievērš arī konceptuāla "Saules Kalpu" pieeja - albuma skaņdarbi sakārtoti kā vienots stāstījums, ar folkloras elementiem apdziedot, kā paši puiši norāda, modernās sabiedrības degradāciju.

Minialbumā iekļauti 6 skaņdarbi, brīvi noklausāmi grupas bandcamp vietnē, kur arīdzan atrodama informācija par iespēju iegādāties ripuli taustāmā formātā. Jāpiebilst, ka noformējums ir ļoti simpātisks un piešķirs odziņu jebkurai sekcijai.

P.S. Tautās runā, ka Deodium puiši dzīvajā izpildījumā ir īpaši baudāmi.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

13.dec
piektdiena

Piektdiena, '13.

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
13.dec
piektdiena

Pūķa Gars

Ansamblis, Robežu iela 38 Riga, Latvia
20.dec
piektdiena

JUUK

Ansamblis, Robežu iela 38 Riga, Latvia
10.jan
piektdiena

Saša Samoiļenko & TOMAS Band

Ansamblis, Robežu iela 38 Riga, Latvia
24.jan
piektdiena

blank | Black Medicine Tour: Rīga

Ansamblis, Robežu iela 38 Riga, Latvia

FORUMS