ALBUMU APSKATI

Deodium - Saules Kalpi

Vitālijs Lopatinskis
VITĀLIJS LOPATINSKIS 09.07.2014. 15:44
Viens no KLANG 2014 izpildītājiem, Latvijas smagā metāla grupa "Deodium", vēl 2012. gada izskaņā laida klajā savu pirmo minialbumu "Saules kalpi". Par to šoreiz arī neliels stāsts.

"Deodium" ir patiess retums mūsdienu grupu vidū - dziesmu teksti latviešu valodā, pie tam motīvi ir ar pagānu tematiku, kas neviļus liek grupas veikumu (vismaz "Saules kalpus") pielīdzināt veterāniem "Skyforger".

Vai Deodium spēj sastādīt nopietnu konkurenci smagsvariem? Pagaidām varbūt arī nē, bet pieteikums ir ambiciozs un daudzsološs. Jāsaka gan, ka acīmredzama stilistiskā atšķirība pamatīgi sarežģī korekti veikt šādu salīdzinājumu. Skaidrs ir viens, ka "Deodium" nebaidās ne no salīdzināšanas, ne no kritikas, bet gan veido savu unikālu skanējumu.

Uzmanību pievērš arī konceptuāla "Saules Kalpu" pieeja - albuma skaņdarbi sakārtoti kā vienots stāstījums, ar folkloras elementiem apdziedot, kā paši puiši norāda, modernās sabiedrības degradāciju.

Minialbumā iekļauti 6 skaņdarbi, brīvi noklausāmi grupas bandcamp vietnē, kur arīdzan atrodama informācija par iespēju iegādāties ripuli taustāmā formātā. Jāpiebilst, ka noformējums ir ļoti simpātisks un piešķirs odziņu jebkurai sekcijai.

P.S. Tautās runā, ka Deodium puiši dzīvajā izpildījumā ir īpaši baudāmi.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

24.jan
piektdiena

blank | Black Medicine Tour: Rīga

Ansamblis, Robežu iela 38 Riga, Latvia
25.jan
sestdiena

Zona, Baltais Ciemiņš, Nikotīņi

Depo, Vaļņu iela 32, Rīga
25.jan
sestdiena

Dark Nexus // Lureaway // Overcast Rain

Republika, Pils iela 14, Riga, Latvia LV-1050
25.jan
sestdiena

Blank | Black Medicine Tour

Melno Cepurīšu Balerija, Raiņa iela 28, Jelgava
30.jan
ceturtdiena

HARAKIRI FOR THE SKY (Austrija, post rock-black metal)

Ģertrūdes ielas teātris, Ģertrūdes iela 101a, Rīga

FORUMS