ZIŅAS

Notiks 90-to gadu kulta grupas «Heaven Grey» 20 gadu jubilejas lielkoncerts

Valdis Bērzvads 06.11.2013. 15:07
Atzīmējot 20. gadadienu, piektdien ar lielkoncertu klubā «Melnā Piektdiena» uzstāsies Latvijas «doom» metāla pamatlicēji «Heaven Grey», informē koncerta organizatori.

Tieši pirms 20 gadiem darbību uzsāka «Heaven Grey», kuri spēlēja vairāku žanru sakausējumu: skanēja gan aktuālais brutālais death  metāls, gan tika izmantoti gotiskās mūzikas melodiju elementi, bet visvairāk — tobrīd dzimstošā «funeral doom» metāla stilistiska: lēnas, monumentālas, svinīgas un grandiozas kompozīcijas. «Heaven Grey» nekavējās drīz vien izdot demo «Under the Grey Clouds» (1994.) un albumu «Memory River» (1996.), kam sekoja albums «Northwind» (1998.). Grupa iekaroja kulta statusu Baltijas valstīs, un jāpiebilst, ka šī bija pirmā grupa Latvijas metāla pagrīdē, kura savā skanējumā izmantoja klasisko instrumentu — čellu — kā pilnvērtīgu ekstrēmās metālmūzikas sastāvdaļu. Turklāt «Heaven Grey» bija (un ir) neparasts kolektīvs ar to, ka dalībnieki nāca kā no latviešu aprindām, tā no Rīgas krievvalodīgo metālistu kopienas — tādas grupas ir retums pat vēl šodien. 

Diemžēl ap 2000. gadu «Heaven Grey» darbību pārtrauca, un drīz vien sekoja nenovēršamais: ceļa negadījumā gāja bojā dziedātājs Ansis Melderis un mira ģitārists Sigvards Blažēvics. Viņu piemiņai bija domāts «Heaven Grey» atkalapvienošanās pasākums 2007. gadā. 

Pavisam negaidot «Heaven Grey» atdzīvojās, piesaistīja jaunus dalībniekus un 2010. gadā izlaida trešo studijas albumu «Falling Mist». Kopš tā laika grupa koncertējusi visās mūsu kaimiņvalstīs, kā arī daudz kur citur Eiropā — piemēram, Slovēnijas «Metalcamp» festivālā mūsējie to darījuši pat vairākkārt. Grupas līderis visus divdesmit gadus ir bijis soloģitārists Vjačeslavs Ņikitins, ar kuru šodien kopā spēlē Vladimirs Beluga (ritma ģitāra), Reinis «Murgonis» Melbārdis (čells), Oļegs Baduļins (bungas), Valentīns Kudrjavcevs (bass), Staņislavs Semjonovs (taustiņi) un Ervīns «Verons» Francs (vokāls). 

Koncertā spēlēs arī «Diseim» (pārstāv «sludge» žanru, debijas albums iznācis Amerikā), Sovvaļnīks (melodiskais latgaļroks), «Rūsa» (klasisks smaigais rokenrols — šogad iznācis svaigs albums «No vāka līdz vākam»), «Mary Jane» (alternatīvā grupa, kurā spēlē «Heaven Grey» sākotnējais čellists Ernests Lībietis), kā arī «Mūžamežs» (Raita Sameša vijoļmūzikas soloprojekts — nekroambientais zombijfolks). Pasākumu vadīs DJ Deathperado. 

Koncerts sāksies no 20:00, klubs vaļā no 19:00, ieejas biļetes — trīs lati «Melnās Piektdienas» kasē

 

Lasi vēl

Komentāri

Jo dienas, jo trakāk. Kulta grupas lielkoncerts. Sektanti uzstāsies ar dziedināšanas seansu, mļins.
Apsveicu ar 20 gadu jubileju! Man patika

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

22.feb
piektdiena

TAAKE (black metal, Norvēģija)

Melno Cepurīšu Balerija, Raiņa iela 28, Jelgava
Biļetes: ticketshop.lv
23.feb
sestdiena

Dominanz un Darrva

Tautas Harmonijas Centrs, Valmiera, L.Laicēna 2a
23.feb
sestdiena

Grupas Sigma koncerts Republikā

Republika, Pils iela 14, Riga, Latvia LV-1050
23.feb
sestdiena

Alis P (Zviedrija/Latvija, blūzroks)

Melno Cepurīšu Balerija, Raiņa iela 28, Jelgava
26.feb
otrdiena

Sturle Dagsland

Kaņepes Kultūras Centrs, Skolas iela 15, Rīga

FORUMS