ZIŅAS

Notiks 90-to gadu kulta grupas «Heaven Grey» 20 gadu jubilejas lielkoncerts

Valdis Bērzvads 06.11.2013. 15:07
Atzīmējot 20. gadadienu, piektdien ar lielkoncertu klubā «Melnā Piektdiena» uzstāsies Latvijas «doom» metāla pamatlicēji «Heaven Grey», informē koncerta organizatori.

Tieši pirms 20 gadiem darbību uzsāka «Heaven Grey», kuri spēlēja vairāku žanru sakausējumu: skanēja gan aktuālais brutālais death  metāls, gan tika izmantoti gotiskās mūzikas melodiju elementi, bet visvairāk — tobrīd dzimstošā «funeral doom» metāla stilistiska: lēnas, monumentālas, svinīgas un grandiozas kompozīcijas. «Heaven Grey» nekavējās drīz vien izdot demo «Under the Grey Clouds» (1994.) un albumu «Memory River» (1996.), kam sekoja albums «Northwind» (1998.). Grupa iekaroja kulta statusu Baltijas valstīs, un jāpiebilst, ka šī bija pirmā grupa Latvijas metāla pagrīdē, kura savā skanējumā izmantoja klasisko instrumentu — čellu — kā pilnvērtīgu ekstrēmās metālmūzikas sastāvdaļu. Turklāt «Heaven Grey» bija (un ir) neparasts kolektīvs ar to, ka dalībnieki nāca kā no latviešu aprindām, tā no Rīgas krievvalodīgo metālistu kopienas — tādas grupas ir retums pat vēl šodien. 

Diemžēl ap 2000. gadu «Heaven Grey» darbību pārtrauca, un drīz vien sekoja nenovēršamais: ceļa negadījumā gāja bojā dziedātājs Ansis Melderis un mira ģitārists Sigvards Blažēvics. Viņu piemiņai bija domāts «Heaven Grey» atkalapvienošanās pasākums 2007. gadā. 

Pavisam negaidot «Heaven Grey» atdzīvojās, piesaistīja jaunus dalībniekus un 2010. gadā izlaida trešo studijas albumu «Falling Mist». Kopš tā laika grupa koncertējusi visās mūsu kaimiņvalstīs, kā arī daudz kur citur Eiropā — piemēram, Slovēnijas «Metalcamp» festivālā mūsējie to darījuši pat vairākkārt. Grupas līderis visus divdesmit gadus ir bijis soloģitārists Vjačeslavs Ņikitins, ar kuru šodien kopā spēlē Vladimirs Beluga (ritma ģitāra), Reinis «Murgonis» Melbārdis (čells), Oļegs Baduļins (bungas), Valentīns Kudrjavcevs (bass), Staņislavs Semjonovs (taustiņi) un Ervīns «Verons» Francs (vokāls). 

Koncertā spēlēs arī «Diseim» (pārstāv «sludge» žanru, debijas albums iznācis Amerikā), Sovvaļnīks (melodiskais latgaļroks), «Rūsa» (klasisks smaigais rokenrols — šogad iznācis svaigs albums «No vāka līdz vākam»), «Mary Jane» (alternatīvā grupa, kurā spēlē «Heaven Grey» sākotnējais čellists Ernests Lībietis), kā arī «Mūžamežs» (Raita Sameša vijoļmūzikas soloprojekts — nekroambientais zombijfolks). Pasākumu vadīs DJ Deathperado. 

Koncerts sāksies no 20:00, klubs vaļā no 19:00, ieejas biļetes — trīs lati «Melnās Piektdienas» kasē

 

Lasi vēl

Komentāri

Jo dienas, jo trakāk. Kulta grupas lielkoncerts. Sektanti uzstāsies ar dziedināšanas seansu, mļins.
Apsveicu ar 20 gadu jubileju! Man patika

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

18.dec
trešdiena

20 minūtes slavas

Depo, Vaļņu iela 32, Rīga
19.dec
ceturtdiena

Ziemassvētku priekšnojautas ar Čipsi un Dullo

Leningrad, Kr. Valdemāra iela 4
19.dec
ceturtdiena

Les Attitudes Spectrales + Donēts

Depo, Vaļņu iela 32, Rīga
19.dec
ceturtdiena

METAL XMAS EVENT

Republika, Pils iela 14, Riga, Latvia LV-1050
20.dec
piektdiena

Marduk, Attic & Unlight

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv

FORUMS