ZIŅAS

Meksikas kulta grupa "Hocico" Melnajā Piektdienā

Melnā Piektdiena 30.07.2014. 09:28
Šovakar klubā "Melnā Piektdiena" uzstāsies meksikāņu pagrīdes elektroniskās mūzikas leģendas "Hocico", kas jau vairāk nekā divdesmit gadus ir industriālās mūzikas frontes priekšplānā.

Grupas eksotiskais nosaukums spāniski nozīmē "šņukuru", kas saprotams gan kā cūkas ķermeņa daļa vai tapīra snuķis, gan arīdzan (runājot par cilvēkiem) kā "purns" vai "neģīmis". Projektu vēl 1993. gadā nodibināja divi piecpadsmitgadīgi brālēni Eriks Garsija (vokālists) un Oskars Majorga (skaņu autors), pieņemot segvārdus "Erk Aicrag" un "Racso Agroyam": šie aizšifrētie pseidonīmi patiesībā ir viņu pašu uzvārdi, tikai rakstīti no otra gala. Skolas gadu aizraušanās ar elektronisko mūziku izvērtusies daudzās pasaules tūrēs, 20 pilna garuma ierakstos — albumi, izlases un DVD, plus vēl ducī singlu, kā arī dalībā vismaz 130 dažādās izlasēs un kompilācijās. "Hocico" pieturas pie EBM ("Electronic body music") un "aggrotech" stiliem, variējot ar nelieliem citu industriālās mūzikas paveidu elementiem.

Neraugoties uz panākumiem visā pasaulē, "Hocico" ir un paliek pagrīdes mākslinieki, kuriem elektroniskā mūzika nozīmē nevis trulu peļņas avotu, bet gan sabiedriski aktuālu notikumu apriešanas iespēju. Viņu populārākās dziesmas stāsta par dzīves realitāti Latīņamerikā — "Fragmentos en el Tiempo", "Hell on Earth", "Tales from the Third World", "Tiempos de Furia", "Where Words Fail, Hate Speaks". Lai arī abi meksikāņu brālēni nu jau vismaz desmit gadus pamatā spēlē Eiropā, Japānā un Amerikā, arvien puse viņu dziesmu ir dzimtajā spāņu valodā.

Tikko "Hocico" izlaiduši jaunāko video "Dead Trust" no pēdējā albuma "El Último Minuto (Antes de que tu Mundo Caiga)".
Koncerts notiks trešdien, 30. jūlijā, klubā "Melnā Piektdiena" Rīgā, Brīvības ielā 193c. Biļešu cena pagaidām ir no 15 eiro — kā vienmēr, koncerta dienā kluba kasē tās būs nedaudz dārgākas! Sākums no 20:00 vakarā, klubs vaļā stundu iepriekš.

Biļetes: http://www.bilesuparadize.lv/events/venue/164

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

15.dec
svētdiena

Upes labdarības koncerts

Autentika, Bruņinieku iela 2 Riga
18.dec
trešdiena

20 minūtes slavas

Depo, Vaļņu iela 32, Rīga
19.dec
ceturtdiena

Ziemassvētku priekšnojautas ar Čipsi un Dullo

Leningrad, Kr. Valdemāra iela 4
19.dec
ceturtdiena

Les Attitudes Spectrales + Donēts

Depo, Vaļņu iela 32, Rīga
19.dec
ceturtdiena

METAL XMAS EVENT

Republika, Pils iela 14, Riga, Latvia LV-1050

FORUMS