ZIŅAS

Festivālā Laba Daba 2019 koncertēs Laibach

Laba Daba 11.02.2019. 10:40
Starptautiskais Mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” paziņo pirmos māksliniekus - tā būs konceptuāli avangardiskā slovēņu grupa "Laibach".

Festivālā "Laibach" uzstāsies, interpretējot slavenās 1965. gada kino filmas “Mūzikas skaņas” skaņu celiņu jeb muzikālo programmu, ar kuru var iepazīties jaunākajā grupas albumā “The Sound of Music”. Jaunais ieraksts un koncertprogramma kārtējo reizi apliecina – katrs "Laibach" albums un koncerts ir unikāls vēsturiskās manifestācijas piedzīvojums.

"Laibach" ir pirmā rietumu roka grupa, kura uzstājusies Ziemeļkorejā, un tas notika 2015. gadā, Phenjanā. Par šo notikumu tika uzņemta dokumentālā filma "Atbrīvošanas diena" - VFS Films piedāvātā Latvijas, Norvēģijas, Ziemeļkorejas un Slovēnijas muzikāla dokumentālā filma, kuras režisori ir Mortens Traviks un Uģis Olte. Filma izrādīta daudzās pasaules valstīs un plaukusi laurus kinofestivālos, tajā skaitā 2017. gadā iegūstot arī četras Lielā Kristapa balvas. Pateicoties šim koncerta ceļojumam Ziemeļkorejā, "Laibach" radīja arī aktuālo albumu “The Sound of Music”.

Dokumentālā filma "Atbrīvošanas diena" iekļauta šī gada festivāla “Laba Daba” kino programmā, kas viennozīmīgi paspilgtinās LAIBACH mūziķu klātesamību un priekšnesumu festivālā.

"Laibach" joprojām ir starptautiski visaugstāk novērtētā rokgrupa, kas radusies kādā no bijušajām komunistiskā režīma valstīm Eiropā. Grupa jau tuvojas 40. gadu slieksnim, taču tās nerimstošais novatorisms ļāvis būt visu laiku avangardā, neatkāpjoties no savām izpausmēm, pārliecības un oriģināli industriālā skanējuma. Izdoti vairāk nekā 20 albumi, tādi kā Opus Day, NATO, Jesus Christ Superstars, Anthems, Also Sprach Zarathustra. LAIBACH iedvesmojusi daudz muzikālo grupu, piemēram, Rammstein, Nine Inch Niles, Ministry, Die Krupps, KMFDM u.c. Jāatzīmē arī tas, ka LAIBACH jau kopš saviem pirmsākumiem tiek uzskatīta par sava veida disidentiem un pastāvošās varas kritiķiem, pateicoties viņiem arī radās respektablā slovēņu mākslas kustība “Neue Slowenische Kunst”.

Latvijā grupa viesojusies jau trīs reizes, katru reizi prezentējot kādu jaunu programmu. Pirmo reizi, pēc Radio NABA uzaicinājuma, LAIBACH koncertēja Rīgā 2011 gadā. Koncerts notika Latvijas Universitātē Lielajā Aulā, un šis koncerts tiek uzskatīts kā visu laiku skaļākais koncerts, kas noticis Latvijas Universitātes Lielajā Aulā.

Starptautiskais Mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” norisināsies no 2. līdz 4. augustam, Līgatnes pagastā, Latvijas Universitātes konferenču un atpūtas kompleksā “Ratnieki”. Festivāla programmu veidos plaša muzikālā programma, dejas un netradicionālā teātra programma, radošās darbnīcas, sporta aktivitātes, performances un vides objekti. Biļetes jau ir pārdošanā, tuvojoties festivālam tās kļūs dārgākas. 
Biļetes pieejamas: www.labadaba.lv/biletes un bilesuserviss.lv https://bit.ly/2SqDunV.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

23.aug
piektdiena

Satarial in Riga // Stagnant Project

Republika, Pils iela 14, Riga, Latvia LV-1050
23.aug
piektdiena

Kas Tev Par Daļu koncerts

Leningrad, Kr. Valdemāra iela 4
24.aug
sestdiena

Rokfestivāls Vērte 2019

Rūjiena, Rūjiena
24.aug
sestdiena

Rock In Riga

Autentika, Bruņinieku iela 2 Riga
24.aug
sestdiena

The BIG Deal // Zona

Republika, Pils iela 14, Riga, Latvia LV-1050

FORUMS