PASĀKUMI

22.okt
svētdiena

Mayhem (No) + guests

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
22.10.2017. 20:00
No 20 EUR
Biļetes: ticketshop.lv

22. oktobrī klubā Melnā Piektdiena (Brīvības ielā 193c) otro reizi uzstāsies norvēģu «otrā viļņa» blekmetāla pamatlicēji - Mayhem.

Mayhem (The True Mayhem) ir 1984. gadā izveidota blekmetāla mūzikas grupa no Norvēģijas. Grupas nosaukums ir cēlies no Venom dziesmas Mayhem with Mercy. Grupa ir plaši pazīstama tās saistības ar slepkavībām, pašnāvībām un citiem vardarbības aktiem dēļ tās darbības sākumā.

Citas tolaik tikko radušās Norvēģijas grupas uzskatīja, ka pirms nepilniem 1000 gadiem vikingu sabiedrības vidū ieviestā kristietība iznīcinājusi senās kultūras mantojumu. Tāpēc blekmetālisti aizsāka jaunu tradīciju: gatavojoties jauna ieraksta izdošanai, viņi nodedzināja kādu baznīcu (pavisam tika iznīcināti 17 dievnami) un kūpošo drupu bildi pēc tam lika uz plates un diska vāka. Mayhem nebija iznēmums. Šādus albumus neviena ierakstu izdevniecība, protams, izlaist negribēja: Mayhem ģitāristam - Eironimusam nācās nodibināt savējo - «Deathlike Silence», kuras ieraksti tagad ir kolekcionējams retums.

Tā kā šādā grupā pat visekstrēmākie mūziķi vairs īsti negribēja spēlēt, Eironimusam nācās iesaistīt dziedātāju Attilu Csiharu no Ungārijas kolektīva Tormentor, bet par sesijmūziķi pieaicināt visu instrumentu pratēju - norvēģi Vargu Vikernesu (Burzum). 1993.gada 10. augustā Vikerness ar 23 naža dūrieniem mugurā, kaklā un galvā noslepkavoja Eironimusu. Vikernesam par slepkavību un iepriekšējām baznīcu dedzināšanu epizodēm piesprieda maksimālo iespējamo sodu - 21 gadu cietumā, no kurienes viņš turpināja izdot mūziku zem Burzum vārda, līdz tika atbrīvots pirms termiņa 2009. gadā.

Kopumā Mayhem mūzikas vēsturē var saskaitīt 12 albumus: Pure Fucking Armageddon (demo ieraksts, 1986) , Deathcrush (EP, 1987), Live In Leipzig (1990. gada, Live, izdots Dead līdzjūtībai, 1993), De Mysteriis Dom Sathanas (izdots Euronymous līdzjūtībai, 1994), Out From The Dark (pēdējais mēģinājums ar Dead, ierakstīts 1991. gadā, 1996), Wolf's Lair Abyss (EP, 1997), Mediolanum Capta Est (Live, 1999), ) Grand Declaration of War (2000), Chimera (2004), Ordo Ad Chao (2007), Life Eternal (demo ieraksti no De Mysteriis Dom Sathanas, 2009), Esoteric Warfare (2014).

Rīgā Mayhem izpildis savu, laikam, zināmu un no mūzikas puses klasisku albumu - «De Mysteriis Dom Sathanas». Zināms fakts, ka, lai sagādātu vāka bildi albumam «De Mysteriis Dom Sathanas», Eironimuss ar Vikernesu palēnām savāca pusotru centneru sprāgstvielu un plānoja uzspert gaisā Nīdārosas katedrāli. Bet tas nebija istenots.

Biļetes iespējams iegadāties vietnē www.ticketshop.lv.
Koncerta sākums plkst. 20.00, klubs atvērts no plkst. 19.00.

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

21.jūl
sestdiena

Cannibal Corpse (Usa) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
25.jūl
trešdiena
26.jūl
ceturtdiena

Bio Crisis (MX)

Depo, Vaļņu iela 32, Rīga
26.jūl
ceturtdiena

Inokentijs Mārpls

Autentika, Bruņinieku iela 2 Riga
27.jūl
piektdiena

Dzeltenie Pastnieki

Depo, Vaļņu iela 32, Rīga

FORUMS