JAUNĀKIE IERAKSTI

Kapakmens piedāvā dziesmu Mosties reiz, brīvības cēlais gars!

Kapakmens 01.06.2017. 10:51
Nāves metāla grupa "Kapakmens" publicē pirmo dziesmu “Mosties reiz, brīvības cēlais gars!” no drīzumā gaidāmā albuma.

Dziesmas teksta pamatā ir Eduarda Veidenbauma dzejolis “Mosties, mosties reiz, svabadais gars!”. Lai arī E. Veidenbaums šo dzejoli sarakstīja vairāk kā pirms 100 gadiem, paustās idejas ir tikpat aktuālas vai pat vēl aktuālākas arī šodien, kad kungi un garīdznieki kalpina tautu, sēž tai uz pleciem un ar draudiem par badu vai elli dzen spaidos un karos.

Cik mēs katru dienu dzirdam un galu galā arī paši secinām, ka “viss ir slikti”? Lai arī cik smieklīgi tas šķiet no rīta, vakarā tam piekrītam. Un satraukumam nav pamata – būs vēl sliktāk. It kā pasaulē karš nekad nav beidzies, bet ik dienas šķiet, ka kārtējais vispasaules karš ir tepat aiz stūra. Valstis bruņojas un norobežojas, terorisms izplešas, nacistiskas idejas atdzimst ar jaunu sparu, ziņas sastāv no kungiem un garīdzniekiem izdevīgas propagandas, naida runa un diskriminācija tiek asociēta ar vārda brīvību, un tas ir tikai saraksta sākums. Ja nebūtu ticīgo, kas iedvesmojas no mentāli slimiem garīdzniekiem, un ja nebūtu vergu, kas iedvesmojas no asins kāriem un alkatīgiem kungiem, pasaulē būtu daudz mazāk naida un ciešanu.

Dziesmā “Mosties reiz, brīvības cēlais gars!” tiek pausts aicinājums pamodināt sevī svabado jeb brīvības cēlo garu, apgaismot sevi par to, kas un kā notiek, un ko darīt, lai pasaulē būtu vairāk saprātības un saticības, vienlīdzības un taisnīguma.

Grupa Kapakmens ir hardcore punk/death metal grupa, kas izveidota 2013.gadā un līdz šim ir izdevusi divus albumus – “Anti-pozitīvs” (2013) un “Anarhija” (2015).

Drīzumā gaidāmais grupas albums “Mosties reiz, brīvības cēlais gars!” sastāv no sešpadsmit dziesmām, kuru ierakstīšanu un apstrādi veica Ģirts Laumanis “Hodila” studijā.


 

Lasi vēl

Komentāri

Malachi, Kapakmens, kolosala dziesma! Muzika lieliski sader ar vardiem. Veidenbaumam ari drosi vien patiktu, ja vins dzirdetu. Gaidishu a!bumu ar citam tikpat specigam dziesamam. Lai veicas!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

27.jūn
ceturtdiena

SABER TIGER (サーベル・タイガーJapāna, heavy metal)

Melno Cepurīšu Balerija, Raiņa iela 28, Jelgava
29.jūn
sestdiena

Specific Moments(NO)

Leningrad, Kr. Valdemāra iela 4
29.jūn
sestdiena

Riga Reggae

Tautas Harmonijas Centrs, Valmiera, L.Laicēna 2a
29.jūn
sestdiena

Careless afterlife

Depo, Vaļņu iela 32, Rīga
30.jūn
svētdiena

Vinila svētdiena

Ādmiņu iela, Ādmiņu iela 4, Rīga

FORUMS